28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

OPP z drugim ćwierćfinałem Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski zajęli 2 miejsce w turnieju i wywalczyli awans do 1/4 Mistrzostw Polski Kadetów, który odbędzie się w dniach 10-13 marca 2022 r.
W turnieju finałowym Kołobrzescy kadeci zmierzyli się z drużyną SMS Police która zajęła pierwsze miejsce w turnieju finałowym, z drużyną UKS Błyskawica Stalpro Szczecin zdobywcą brązowego medalu oraz UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie które zajęło czwarte miejsce. Jest to ogromny sukces kołobrzeskich siatkarzy i kolejny medal w tym sezonie po brązowym medalu w kategorii Junior. Po fantastycznym meczu finałowym Nasi siatkarze ulegli zespołowi z Polic ale jako jedyni urwali w całym Finale seta zespołowi zwycięskiemu i byli bliscy do doprowadzenia do piątego seta. Zespół trenerów Dariusza Cholki i Krzysztofa Ośliślok nie mają czasu na świętowanie gdyż w środę wyjeżdżają już na Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów do Jastrzębia Zdrój gdzie będą zdobywać cenne doświadczenie grając w starszej kategorii.

Kapitan drużyny Przemysław Adasiak został najlepszym przyjmującym turnieju.
Mateusz Romaniuk najlepszym libero turnieju, a Filip Łuczak najlepszym zawodnikiem drużyny.
Zespół wystąpił w następującym składzie:
Przemysław Adasiak, Aleksander Błaszczyk, Jakub Gryń, Mateusz Romaniuk, Jakub Korczyk, Paweł Woźniak, Oliwier Krut, Filip Łuczak, Szymon Wójtowicz, Dawid Korczyk, Patrick Kos, Jakub Piekarski, Oliwier Pawlicki, Szymon Kobyliński.
Trenerzy: Dariusz Cholka, Krzysztof Ośliślok

Dziękujemy :
Najlepszym kibicom na świecie: rodzicom zawodników oraz Kuczera Marcel, Dmitrzak Kacper
UKS "Olimpijczyk" Drawsko Pom - trener Piotr Łuczak
K.S. Stocznia Darłowo M&W- trener Edmund Surdel
Centrum Kettlebell Kołobrzeg
Za wyprowadzanie z kontuzji Fizjoterapia i terapia manualna Pielecki Krzysztof
Za wsparcie finansowe Tomasz Tamborski Starostwo Powiatowe, Jacek Kuś Wicestarosta Kołobrzeski oraz Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg