29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

zapowiedz meczu kotwica kołobrzeg hala milenium

W ostatnim spotkaniu w tym roku podejmować będziemy w hali Milenium drużynę Rawlplug Sokoła Łańcut. Podopieczni trenera Kaszowskiego zajmują obecnie 3 miejsce z bilansem 12 zwycięstw i 2 porażek. W ostatniej środowej kolejce Sokół we własnej hali nie dał szans Górnikowi Trans.eu Wałbrzych wygrywając wysoko 101-76 pomimo wąskiej siedmioosobowej rotacji. W drużynie z Łańcuta występuje dwóch byłych zawodników Kotwicy Przemek Wrona i Filip Struski.

Liderami Sokoła są: Jarek Jarecki ze średnią ponad 15 punktów i 3 zbiórek na mecz, Marcin Nowakowski ze średnią ponad 13 punktów, ponad 3 zbiórek i 9 asyst na mecz oraz Wojciech Pisarczyk 13 punktów i ponad 4 zbiórki na mecz, Wspomagani są przez Filipa Struskiego, Przemysława Wronę i Bartosza Czerwonkę. Dużą siłą zespołu z Łańcuta jest gra zespołowa, o czym świadczy średnia ponad 8 punktów zdobywanych na mecz przez aż ośmiu zawodników. Łańcucianie zdobywają średnio ponad 86 punktów, tracąc blisko 78.
Wykonują oni najwięcej rzutów z dystansu (średnio 30 na mecz) w całej lidze z najlepszą skutecznością 37,8% na mecz. Podopieczni trenera Kaszowskiego ze średnią 48% zajmują 2 miejsce tuż za Kotwicą pod względem skuteczności z gry. Gorzej radzą sobie pod względem strat. Tracą oni średnio 15 piłek na mecz przy 11,5 Kotwicy. Statystki te pokazują, że do Kołobrzegu przyjedzie jedna z najlepiej grających ofensywnie drużyn w lidze. Z powodu kontuzji pod znakiem zapytania stoi występ najlepszego strzelca zespołu Jarka Jareckiego, Bartka Czerwonki oraz Rafała Kulikowskiego. Pomimo braków kadrowych Sokół będzie bardzo niebezpieczny co udowodnił w ostatnie kolejce pokonując mocny Górnik. Kotwica w tym meczu bronić będzie 1 miejsca w tabeli w swojej twierdzy, jaką jest hala Milenium. Kołobrzeżanie nie przegrali jeszcze w tym sezonie na własnym parkiecie wygrywając 7 spotkań.
Mecz ten odbędzie się w sobotę 18 grudnia o godzinie 18:00 w hali Milenium. W trakcie spotkania nie zabraknie atrakcji dla kibiców w postaci konkursów w tym rzut Susła z połowy boiska o wygraną 500 złotych. Ponownie gościć będziemy utalentowane dziewczynki z grup tanecznych i akrobatycznych Top Toys Szkoła Tańca. Specjalnie na to spotkanie przygotowaliśmy dla kibiców niespodziankę prosto z meczów NBA.

Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie http://www.ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1919 w biurze klubowym w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura (10:00-15:00) oraz dodatkowo w czwartek i piątek w tygodniu meczowym w godzinach 16:00-18:00. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.