19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
19 marca 2024
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

kotwica kołobrzeg koszykówka

„Czarodzieje z wydm” wybrali się do Starogardu Gdańskiego szczególnie zmotywowani, bowiem chcieli zrewanżować się „Kociewskim Diabłom” za wrześniową przegraną w ramach przedsezonowego sparingu. Tym razem Sensation Kotwica przystąpiła do rywalizacji w pełnym składzie, zaś wśród gospodarzy zabrakło Bartłomieja Karolaka. Należy jednak odnotować, że w ostatnich dniach SKS wzmocnił się transferem Pawła Śpicy, który w nowych barwach zadebiutował właśnie we wczorajszym spotkaniu.

Mecz celnym rzutem otworzył Remon Nelson, trafiając za dwa. To do niego należało kilka kolejnych akcji, dzięki czemu już po niecałych czterech minutach kołobrzeski rozgrywający miał na swoim koncie osiem oczek. Pierwsza kwarta bardzo wyrównana – na 49 sekund przed końcem było 14:14. Wówczas cztery punkty dołożyli od siebie Patryk Wieczorek oraz Hubert Wyszkowski, a Sensation Kotwica prowadziła po 10 minutach gry. W kwarcie numer dwa przewaga kołobrzeżan urosła do siedmiu oczek. „Czarodzieje z wydm” dobrze funkcjonowali w strefie podkoszowej, choć rywale nie pozwalali na zbyt wiele.

Po piętnastominutowej przerwie rozpoczęła się trzecia część rywalizacji. Jak się później okazało – była ona kluczowa dla losów spotkania. Sensation Kotwica zdominowała przeciwników po dwóch stronach parkietu. „Zabójczą” bronią okazały się rzuty trzypunktowe – tych kołobrzeżanie w trzeciej kwarcie trafili aż pięć. Co więcej, równo z syreną buzzer-beatera zaliczył Remon Nelson, a Sensation Kotwica prowadziła już 70:47. Wtedy wiadomo było, że zawodnikom ze Starogardu Gdańskiego będzie naprawdę trudno o zwycięstwo. Mijały kolejne minuty, a przewaga kołobrzeżan nie zmniejszała się. Finalnie podopieczni Rafała Franka wygrali z SKS-em 89:68 i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Wyróżnić należy Remona Nelsona, który za sprawą 24 oczek we wczorajszym meczu stał się najlepszym strzelcem na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy. Sponsorem strategicznym kołobrzeskiej koszykówki jest Sensation Poland.

SKS: Ryżek 12, Kowalenko 10, Śpica 10, Burczyk 9, Stryjewski 9, Pietras 6, Sadło 5, Szymański 4, Ćwikliński 3, Rzepkowski 0.

Kotwica: Nelson 24, Śmigielski 16, Długosz 11, Kurpisz 11, Pieloch 6, Wieczorek 6, Wyszkowski 6, Jakubiak 5, Itrich 4, Kolasiński 0.