Light Snow

2°C

Kołobrzeg

8 grudnia 2022    |    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
8 grudnia 2022    
    Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

W ubiegłym tygodniu w Mistrzostwach Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej w Sulejowie rywalizowali podopieczni Roberta Szpaka i Dariusza Cholki. Awans do finałów uzyskały dwie pary: Szymon Kobyliński i Oliwier Pawlicki jako mistrzowie województwa oraz Przemysław Adasiak i Szymon Wojtowicz jako wicemistrzowie województwa, którzy swój awans wywalczyli na Półfinałach Mistrzostw Polski. W trzydniowej rywalizacji znakomicie zaprezentowała się para Kobyliński/Pawlicki, która ostatecznie zajęła 6 miejsce w Polsce! Młodzi siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI byli o włos od najlepszej czwórki przegrywając jedynie po wyrównanych pojedynkach z późniejszymi Mistrzami Polski i brązowymi medalistami. Druga para Adasiak/Wojtowicz miała dosyć pechowe losowane i w pierwszej fazie turnieju trafili na złotych i srebrnych medalistów odpadając w pierwszym dniu z rywalizacji. Jednakże sam awans do finału był już bardzo dużym osiągnięciem gdyż byli wśród najlepszych 32 par spośród ponad 400 par biorących udział w rozgrywkach w całej Polsce. Dodatkową wspaniałą informacją jest powołanie Oliwiera Pawlickiego i Szymona Kobylińskiego na konsultacje do Kadry Polski w Siatkówce Plażowej.

Dodatkowo w środę Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa zostali Mistrzami Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej w Mysłowicach. Siatkarze reprezentujący barwy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, a jednocześnie uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale zwyciężyli we wszystkich spotkaniach zdobywając swój pierwszy medal MP. Młodzi siatkarze przygotowują się pod okiem trenerów kadrowych do zawodów międzynarodowych. Już za kilka dni startować będą w starszej kategorii wiekowej ( juniorów ). Również w tych rozgrywkach z dwa lata starszymi rywalami są kandydatami do medalu MP. W mistrzostwach brali również udział inni wychowankowie UKS OPP Franciszek Dubois-Placak oraz Kamil Świątkowski, którzy zajęli 9 miejsce w rywalizacji kadetów. Jest to znakomity rok dla klubu, który znakomicie prezentuje się na arenie ogólnopolskiej w siatkówce plażowej chłopców.  

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama