Light Snow

-0°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2022    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2022    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kotwica kołobrzeg

W ramach 24 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani byliśmy przez Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. Drużyna z Kłodzka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez wygranej i po zmianie trenera bardzo liczy na pierwszą wygraną w tym sezonie.
Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Hubert Kruszczyński, Piotr Robak, Filip Struski, Michał Sadło. Początek spotkania to udane akcje Kruszczyńskiego i Sadło. Po serii 7-0 na początku kwarty gospodarze odrobili straty wychodząc na prowadzenie po celnym lay-upie kapitana kłodzczan. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 23-20.
Po krótkiej przerwie obraz gry nie uległ zmianie nadal wynik oscylował w granicach remisu z lekką przewagą Zetkamy. Dopiero w piątej minucie kwarty sygnał do ataku dał kołobrzeżanom Pawlak celnym rzutem z dystansu. Od tego momentu trafiali tylko Czarodzieje z Wydm. Gospodarze mieli bardzo duże problemy ze skutecznością co szybko wykorzystała Kotwica, obejmując ponad 10 punktowe prowadzenie. Warto dodać, że gospodarze w ostatnich 5 minutach 2 kwarty zdobyli jedynie 3 punkty przy 13 Czarodziejów z Wydm. Do przerwy prowadziła Kotwica  31-43.
Po przerwie nadal przeważała Kotwica, a gospodarze mieli duże problemy ze skutecznością. Sporą przewagę pod koszami zdobywał Sadło, który trafiał spod kosza i zbierał piłki zarówno w ataku jak i obronie. Już po blisko 4 minutach kwarty objęliśmy ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. Przedostatnia kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 40-65.
Ostatnią kwartę bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, odrabiając część strat. Po dobrych akcjach Dymały, Pawlaka i Kulona Czarodzieje z Wydm odrobili swoje ponad dwudziestopunktowe prowadzenie. W dalszej części meczu obraz gry nie ulegał zmianie i kołobrzeżanie powiększali swoją przewagę. Mecz zakończył się wygraną Energi Kotwicy 54-83. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Energa Kotwica Kołobrzeg 54:83 (23:20, 8:23, 9:22, 14:18)
Zetkama Doral Nysa: Nowakowski 14, Nowicki 12, Kowalski 10, Dawdo 6, Weiss 6, Krajniewski 3, Jeziorowski 2, Wojciechowski 1, Podejko 0, Szymański 0, Ziółko 0.
Energa Kotwica: Sadło 16, Wyszkowski 14, Kruszczyński 11, Kulon 9, Pawlak 9, Robak 9, Struski 8, Stankowski 4, Dymała 3, Wątroba 0.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama