29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

siatkówka kołobrzeg

23 stycznia siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonali na wyjeździe UKS Żak Krzeszyce 3:2  (25:17,21:25,23:25,25:23,15:12).
Znakomity początek i prowadzenie 9:0 Kołobrzeżanie zaskoczyli gospodarzy mocną zagrywką i grą blok obrona i nie oddali inicjatywy już do końca tego seta. Drugi set to gra punkt za punkt  do wyniku 15:15, tu nastąpiła seria czterech szkolnych błędów zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski (dogranie na drugą stronę siatki, atak w aut i złe przyjęcie). Doświadczeni gospodarze nie oddali już prowadzenia do końca seta. W trzeciej partii znowu dobra zagrywka i gra blok obrona dały prowadzenie 8:1. Tu nastąpiło rozprężenie i seria błędów w przyjęciu libero (4) rozbiły grę i doprowadziły do nerwowej końcówki, w której szczęście dopisało gospodarzom. Najbardziej zacięty przebieg miał 4 set, akcja za akcję, prowadzenie przechodziło ze strony na stronę. W końcówce kołobrzeżanie wrócili do dobrej gry blok obrona. Set 5 to wymiana ciosów do wyniku 3:3. Tu przewagę zaczęli zdobywać zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Decydujący moment to cztery  dobre akcje  przy wyniku 9:7. Uzyskanej przewagi goście nie oddali do końca.
MVP spotkania został wybrany  Mariusz Kowalik .

W Kolejnym meczu (30 stycznia) kołobrzeżanie podejmowali A. Z. Iwaniccy Gubin. Nasza drużyna ma szczęście do pięciosetowych meczy – szczęśliwie także pokonaliśmy przeciwników  3:2 (16:25,25:18,25:21:20:25,15:12).
Niesamowicie zacięty i obfitujący w efektowne akcje z obu stron. Pierwszy set to znakomita zagrywka gości oraz perfekcyjne przyjęcie, co w efekcie dało pewne zwycięstwo drużynie z Gubina. W secie drugim trenerzy zespołu z Kołobrzegu zaordynowali zmianę zagrywki na flot. Dało to efekt punktowy i wygraną seta. W secie trzecim kołobrzeżanie kontynuowali swoją taktykę i pewnie wygrali. Początek czwartego seta to dobra gra do wyniku 12:8, przy którym  nastąpiła seria sześciu błędów własnych w odbiorze i ataku. Goście przejęli inicjatywę i wygrali partię. W piątym secie trenerzy gospodarzy przeorganizowali ustawienie zespołu  i po zmianie stron przy wyniku 8:7 dla gości  kołobrzeżanie przeprowadzili pięć udanych akcji: blok, obrona zakończonych skuteczną kontrą  i wygrali seta do 12.
Najlepszym zawodnikiem spotkania MVP wybrano Marcina Subla.