19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

kotwica kołobrzeg

W sobotni wieczór zmierzyliśmy się z Decką Pelplin w hali Milenium. Do Kołobrzegu przyjechało aż 5 byłych zawodników Kotwicy, czyli Nick Madray, Paweł Dzierżak, Paweł Pawłowski oraz rozpoczynający sezon w Kołobrzegu Aleksander Załucki i Tymon Szymański.

Mecz rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski, Michał Marek. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy z pewnością chcieli zrehabilitować się za porażkę z Krosnem. Zza łuku trafiał Struski a pod koszem punkty zdobywał Marek. Kotwica szybko odskoczyła na blisko 10 punktowe prowadzenie. Gości w grze utrzymywał głównie Paweł Dzierżak. W dalszej części kwarty nadal trafialiśmy rzuty z dystansu, na co nie potrafiła odpowiedzieć Decka. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 27-22.

Początek drugiej części spotkania to powiększająca się przewaga Czarodziejów z Wydm za sprawą w dużej mierze dobrej gry Wyszkowskiego. Goście nie potrafili zmniejszyć strat, które utrzymywało się w granicach kilkunastu punktów. Po raz pierwszy w biało-niebieskich barwach zagrał Wojciech Wątroba, zdobywając swoje pierwsze punkty dla Kotwicy. Do przerwy prowadziła Kotwica 47-32.

Niestety jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach 3 kwarta była najsłabszą w naszym wykonaniu w tym meczu. Mieliśmy problemy ze zdobywaniem punktów, a na dodatek popełnialiśmy błędy, które Decka szybko wykorzystywała. Liderzy drużyny z Pelplina, czyli Paweł Dzierżak, Madray i Dutkiewicz mozolnie odrabiali straty. Przed ostatnią kwartą prowadziła Kotwica 58-55.

Na spółkę Pietras z Pawłowskim szybko wyprowadzili na pierwsze prowadzenie w meczu Deckę. Na nasze szczęście trafiać z dystansu zaczęli Kulon, Robak i Struski, a pod naszym koszem Dzierżaka i Madray’a zatrzymał efektownymi blokami Wątroba. Tym samym wróciliśmy na prowadzenie, które na 2 minuty przed końcem meczu wynosiło 10 punktów. Takiej przewagi nie oddaliśmy już do końca spotkania i mogliśmy się cieszyć z kolejnej wygranej w hali Milenium. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Decka Pelplin 80:72 (27:22, 20:10, 11:23, 22:17)

Energa Kotwica: Struski 21, Kulon 15, Pawlak 13, Wyszkowski 10, Robak 8, Marek 4, Wątroba 3, Sadło 2, Stankowski 2, Stawiak 2, Kruszczyński 0.

Decka: Paweł Dzierżak 19, Pawłowski 12, Dutkiewicz 9, Pietras 9, Burczyk 7, Madray 7, Majewski 5, Sączewski 2, Załucki 2, Wojciech Dzierżak 0, Gonzalez 0.