28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

mistrzowie kołobrzeg

W miniony weekend, w dniach 2 - 3 marca, w Drawsku Pomorskim rozegrano turniej finałowy o Mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Wzięło w nim udział 6 najlepszych w rozgrywkach ligowych drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Zawodnicy rywalizowali przez dwa dni. W sobotę wyłoniono najlepsze 4 z 6 zespołów. W niedzielę zaczęła się ostateczna walka o medale.

Młodzi siatkarze z Kołobrzegu okazali się być w tym roku bezkonkurencyjni. Podczas sobotnich zmagań wygrali dwa mecze bez straty choćby jednego seta. Pokonali kolejno zespół z Drawska Pomorskiego i Koszalina. Zapewnili sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej - przepustkę do niedzielnej walki o wojewódzkie medale. Pierwszym przeciwnikiem okazał się być zespół UKS „Błyskawica" Szczecin. Rywal już znany, ale bardzo dobrze przygotowany do turnieju. W tym meczu było najwięcej emocji. Obydwie drużyny miały świadomość, że to między nimi rozstrzygnie się walka o najwyższy stopień podium. Zwycięsko z tego starcia wyszli Kołobrzeżanie. Wytrzymali dużą presję i po fantastycznym meczu wygrali 2:0. „Właśnie wtedy dotarło do nas, że faktycznie możemy być Mistrzami Województwa" - powiedział po meczu kapitan UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Franciszek Dubois-Placak. Na drodze do tego sukcesu stał ostatni przeciwnik - MKS „Gryf" Szczecinek.  Drużyna, która zabrała kołobrzeskim siatkarzom jedynego seta na tym turnieju. Spotkanie było bardzo trudne, ponieważ zostało rozegrane przy olbrzymim zmęczeniu, w dodatku ze zdeterminowanym przeciwnikiem, dla którego był to mecz o medal. Mimo wszystkich trudności, ostatecznie to właśnie Kołobrzeżanie cieszyli się ze zwycięstwa 2:1 i historycznego złotego medalu. Historycznego, ponieważ pierwszy raz od założenia klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski mamy Mistrzów Województwa w tej konkretnej kategorii - Młodzików. Medal cieszy tym bardziej, że złoto powróciło do Kołobrzegu po 10 latach przerwy. Ostatnio ta sztuka udała się kołobrzeskim Juniorom w latach 2008 i 2009, w którym to zespole grał jako zawodnik obecny trener „Złotej Drużyny" - Mariusz Rzeszotek.

Oprócz tytułu Mistrzów Województwa, zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski zdobyli dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem drużyny w całym sezonie 2018/2019 został rozgrywający i kapitan - Franciszek Dubois Placak. Najbardziej wartościowym i wszechstronnym zawodnikiem całego Turnieju Finałowego (MVP) został jednogłośnie wybrany reprezentujący nasze barwy przyjmujący - Kamil Świątkowski.

Należy również podkreślić, że siatkarze mimo, iż rywalizowali w obcym mieście, mogli czuć się jak we własnej hali. Nie zawiodły rodziny i przyjaciele, którzy w bardzo licznym gronie zasiedli na trybunach. Kołobrzeskie bębny i trąbki królowały w Drawsku Pomorskim.

Tegoroczny zwycięzca ma również przywilej organizowania Turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski Młodzików. Impreza ta zostanie rozegrana w dniach 22-24.03.2019 r, na hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki. Kibicujmy młodym, zdolnym Kołobrzeżanom.

Skład zespołu: Franciszek Dubois-Placak (kapitan), Adam Karbarczyk, Kamil Świątkowski (MVP), Aleksander Czachorowski. Marcel Kuczera (libero), Jakub Sempruch, Bartosz Wysocki, Michał Melak, Maciej Flens, Jakub Marchlewski, Mariusz Rzeszotek (trener).