29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Pierwsze sukcesy najmłodszych pływakówW ostatnim czasie zawodnicy MKP Kołobrzeg brali udział w dwóch imprezach pływackich. Były to zawody w Choszcznie - III Edycja Zachodniopomorskiej Pływackiej Ligi Miast i Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim Puchar Sprintu w Gryfinie.

W Choszcznie młodzi pływacy bili swoje rekordy życiowe zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Na uwagę zasługuje 6 miejsce Hani Molendy na dystansie 100m stylem grzbietowym w kategorii lat 11  (1:33.73), 6 miejsce Aleksandra Pujanka w konkurencji 50m stylem klasycznym (51.42) i 7 miejsce Szymona Biłeńki na 50m stylem dowolnym (36.81) w kategorii lat 10. Podczas zawodów w Gryfinie najwięcej pucharów i medali zgarnęli najmłodsi wychowankowie MKP Kołobrzeg, którzy nie kryli swojej radości z pierwszych sukcesów.

Puchary i medale za I miejsca odebrali:
- Kornelia Żurowicz rocznik 2008,
- Aleksy Kazimierczak -Łęcki rocznik 2008,
- Kamil Łajewski rocznik 2009.

Drugie miejsca w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych wywalczyli:
- Dominik Hubert rocznik 2009
- Gabriela Mularczyk rocznik 2008.

Brązowy medal przywiozła z zawodów Blanka Biedrzycka rocznik 2008.

Starsi koledzy klubowi również nie próżnowali i mogą się pochwalić dobrymi występami. Na końcową klasyfikację zawodów składały się cztery wyniki z konkurencji sprinterskich (50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem dowolnym).  Po zsumowaniu czasów wśród dziewcząt w kategorii lat 13 najlepsza była Weronika Mrożek, a tuż za nią na drugim miejscu podium uplasowała się Małgorzata Mielcarek.  Miejsca w pierwszej szóstce zajęli ponadto 5. Kinga Kaziuk i 6. Hanna Trojanowska w kategorii lat 10, 5 miejsce Szymon Biłeńki i 6 Aleksander Pujanek w kategorii lat 10, 6 miejsce Gabriela Bednarska lat 12 i 6 miejsce Antoni Żurowicz w kategorii lat 13.

Pierwsze sukcesy najmłodszych pływaków