Broken Clouds

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Ogólnopolskie Zawody Spinningowo Muchowe organizowane zawsze w pierwszą niedzielę marca  dla łowców troci w ramach Memoriału Wiktora Wierzbickiego. Nad Marcowa Parsętę przybyło wielu trociarzy, by połowić ryb i wspomnieć patrona imprezy - wieloletniego prezes koła miejskiego PZW  w Kołobrzegu i człowieka z piękną wojenną historią.

5 marca br., około 151 uczestników wędkowało na kilkudziesięciokilometrowym odcinku Parsęty -  od źródeł rzeki do mostu kolejowego w Kołobrzegu. Tradycyjnie Zawodnicy spotykali się o godzinie 8 na parkingu leśnym  przy moście w Ząbrowie.

Po sześciogodzinnej rywalizacji, a raczej wędkowaniu w przyjacielskiej atmosferze, do komisji sędziowskiej zgłoszono 3 trocie powyżej półmetrowej długości, ponieważ tylko takie były punktowane. Najdłuższa miała 67,3cm , druga w kolejności   63,0 cm ,a następna57,1 cm.

Kilku Zawodnikom nie udało się wyholować zaczepnych tego dnia ryb. Niektóre, jakby „przeczuwały Memoriał i nie chciały się pokazać w całej okazałości” - albo się zerwały przy holowaniu albo były niewymiarowe.

Po powrocie do obozowiska na Uczestników i Wszystkich Gości czekały przygotowane dania, podane przez naszych sympatycznych Kolegów, którzy w tym roku – tak jak „szefowie znakomitych kuchni” -  zebrali od Uczestników pochwały za pracę. W tym roku podany został m.in. gulasz, grochówka, karkówka, kiełbaska na gorąco… kiełbaska z ogniska. Nie zabrakło też przygotowanego stołu dla tradycjonalistów z pysznym domowym smalcem, a dla łasuchów domowego ciasta. Napoje ciepłe i zimne wydawane były bez ograniczeń, poza jednym wyjątkiem, puszkami sponsora strategicznego „Turnieju Czterech rzek” – Kampanii Piwowarskiej SA.

W puli tegorocznego memoriału był rejs na duńską wyspę Bornholm, bilety na rejsy wędkarskie na dorsza po Bałtyku, licencje na wędkowanie nad Parsętę, talony do wykorzystania w sklepach wędkarskich, wędki, kołowrotki, czapki, rękawiczki , odzież….  Oczywiście najlepsi zostali udekorowani  okazałymi statuetkami  łososi!

Część nagród została rozlosowana wśród wszystkich uczestników akcji ekologicznej sprzątania brzegów rzeki, od ośmiu  lat odbywającej się równolegle z memoriałem. Ich efekt widoczny jest w fotoreportażu. Z jednej strony cieszy fakt zmniejszenia ilości śmieci na brzegach, z drugiej jednak przeraża bezmyślność ludzi w dalszym ciągu porzucających tam między innymi szklane butelki, puszki czy opony….

W ceremonii zakończenia tegorocznej imprezy uczestniczyli m.in.:
Janusz Gromek – prezydent Miasta Kołobrzeg, Helena Rudzis – Gruchała wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego,Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo.

Podkreślenia wymaga fakt, iż Memoriał Wiktora Wierzbickiego rozgrywany jest w ramach Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera. Startowe wraz z licencją na połów w Parsęcie wynosiło 70 złotych a dla Członków Koła Miejskiego w Kołobrzegu - 35złotych, natomiast Kobiety i Juniorzy  startowali bezpłatnie. Wykupując wpisowe uczestnicy nabywają prawo do wędkowania nad Parsętą w trakcie trwania zawodów bez dodatkowych opłat (uczestnik musi posiadać kartę wędkarską).

Na zakończenie, w imieniu całego zespołu przygotowującego tegoroczny memoriał bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Nie znam słów, które są w stanie wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie udzielone przez sponsorów.

Jeszcze raz Dziękuję Wszystkim!!!
Prezes Zarządu Koła
Łukasz Sęczkowski

Wyniki końcowe XXIX Memoriału Wiktora Wierzbickiego:
I –  Andrzej Grela Kołobrzeg
II Stanisław Paszko – Towarzystwo Miłośników Parsęty
III Szymon Piekarski – Towarzystwo Miłośników Rzeki Iny i Gowienicy

XXIX Memoriał Wiktora Wierzbickiego odbył się dzięki:

Współorganizatorowi : Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

Nadleśnictwu Gościno
Urzędowi  Miasta Kołobrzeg – Prezydent Miasta Kołobrzeg  Pan Janusz Gromek
Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu – Starosta Kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski
Urzędowi Gminy Dygowo – Wójt Gminy Dygowo Pan Grzegorz Starczyk
Urzędowi  Miasta Karlino – Burmistrz Karlina Pan Waldemar Miśko
Kampanii Piwowarskiej   S.A.
Fundacji Wspierania Wędkarstwa JAXON
Kołobrzeskiej Żegludze  Pasażerskiej„Jantar” – Pan Mirosław Balicki, Pan Krzysztof Kozieł
HRT – Pani Wanda Szkudlarek
Firmie Mirpol – Pani Mirosława Wyszyńska
Sport Fish – Pan Waldemar Giżanowski
Polar Fish – Pan Andrzej Walaszczyk
Sklepowi Wędkarskiemu -  Michał Jania
Piekarni Cukiernia „Wierzbowscy”

Zarządowi i Członkom Koła Miejskiego Kołobrzeg

A także Koledze : Wiesław Skólmowski, Andrzej Pawliczak, Zygmunt Zaborski, Marcin Arciszewski, Dariusz Krakowiak, Edward Dżyga, Waldemar Puc, Karol Gorczyca, Rafał Piotrowski.