19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Kołobrzeska Liga FutsaluZa nami pierwsza kolejka rozgrywek Kołobrzeskiej Ligi Futsalu. Poniżej prezentujemy przebieg poszczególnych spotkań.

O.K. SERWIS (GLOBAL) GOŚCINO - BAD BOYS KĄDZIELNO 13 : 5
Stadnik Bartosz x6, Zalewski Adam x4, Szcześniak Jakub x2, Kułakowski Paweł x1 - Filarowski Stefan x3, Kuster Grzegorz, Panas Artur x1

W pierwszym meczu ubiegłoroczny mistrz KLF podejmował zawsze waleczną drużynę z Kądzielna. Początkowe minuty mogły zapowiadać wyrównane spotkanie, zwłaszcza, że drużyna z Gościna przyjechała na halę bez bramkarza. Tę rolę pełnił w niedzielę Bartek Stadnik, który po przerwie wystąpił już w polu, mocno pomagając kolegom w złapaniu właściwego rytmu i osiągnięciu wysokiej przewagi bramkowej.

PIXEL - HEATSAN 7 : 6
Świżek Michał, Stępień Oskar x3, Kołodziejski Sebastian x1 - Jagielski Bartosz x4, Łazicki Janusz x2

W drugim spotkaniu drużyna Pixel (w ubiegłym roku występowała jako Albatrosy) podjęła powracający w szeregi KLF Heatsan. Losy tego meczu ważyły się tak naprawdę do ostatnich sekund, ale to młody zespół Pixelu wyszedł z niego zwycięsko. Heatsan pokazywał jednak, że jest drużyną groźną i w kolejnych meczach może powalczyć o pełną pulę punktów.

PŁOMIEŃ MYŚLINO - MADREKLAMA 2 : 9
Głąb Arkadiusz, Leśnik Kacper x1 - Jarek Miłosz, Niedzielski Daniel x3, Ozorowski Adrian x2, Kozicki Dawid x1

Debiutanci z Płomienia Myślino mieli ambicje, by pupsuć niedzielne popołudnie faworyzowanemu przeciwnikowi (który jest obecnie panującym mistrzem innej ligi organizowanej przez KSAPN, rozgrywanej na orliku), ale to doświadczony w halowych bojach team Madreklamy bezlitośnie wykorzystywał błędy obrony zawodników z Myślina i stopniowo powiększał przewagę.

FC RADZIKOWO - GO.S.C. RZESZNIKOWO 9 : 5
Zaniewicz Mateusz x3, Kulawiński Jarosław x2, Gawroński Partyk, Chudoba Piotr, Nowosad Bartosz, Rewers Miłosz x1 - Piskorz Mateusz x2, Baj Damian, Kaźmierski Jarosław, Lewandowski Maciej x1

Kolejną debiutującą w KLF ekipą jest GO. S.C. z Rzesznikowa. W swoim pierwszym podejściu do kołobrzeskiej halówki zmierzyła się z FC Radzikowo, które w tym sezonie stanowi mieszankę doświadczenia i młodzieńczej werwy. Mieszanka ta okazała się skuteczna, albowiem to drużyna przyjezdnych musiała obejść się smakiem. Parę razy postraszyła jednak gospodarzy, którym zwycięstwo nie przyszło łatwo.

LEMON - FALA HEN GĄSKI 14 : 0
Chołys Jacek x11, Bagniewski Marcin, Sszustek Przemysław, Marcinkowski Oskar x1

Lemon, jako coroczny murowany faworyt do walki o mistrzostwo, musiał zmierzyć się z walecznym zespołem Fali Hen Gąski. I jak na faworyta przystało, bezdyskusyjnie zdeklasował rywala, wygrywając ogromną różnicą bramek, mimo bardzo dobrego meczu bramkarza z Gąsek. Formację obronną przyjezdnych regularnie gnębił weteran KLF Jacek Chołys, zdobywając aż 11 bramek i wysuwając się na czoło klasyfikacji strzelców.

VIMOBILIA TRZEBIATÓW - TOP HOME BOYS 8 : 6
Kocur Daniel, Kocur Marcin x3, Buczniewski Paweł x2 - Uruski Miłosz, Cybulski Hubert x2, Skowyra Marek, Wacyk Jakub x1

Podrażniona brakiem sukcesu w ubiegłym sezonie Vimobilia Trzebiatów przystępuje do tego sezonu jeszcze mocniejsza, wzmocniona chociażby braćmi Kocur. To właśnie oni we dwójkę zdominowali to spotkanie, strzelając większość bramek przeciwko Top Home. Rywale, występujący sezon temu pod szyldem Mrówki Old Boys, potrafili jednak do samego końca stawiać ciężkie warunki zespołowi z Trzebiatowa (w pewnym momencie prowadząc nawet dwiema bramkami).

EURO-GIPS - PE-GAZ KOŁOBRZEG 1 : 5
Grabowski Bartosz x1 - Skok Mariusz x2, Świątkowski Radosław, Stachowiak Piotr, Brański Arkadiusz x1

Ostatnim spotkaniem był pojedynek Euro-Gipsu, czyli kilkukrotnego mistrza kołobrzeskiej halówki, oraz Pe-Gazu Kołobrzeg (wcześniej Skok na Modę/Kalla Pizza), czyli drużyny mającej aspiracje, by wcielić się w tę rolę w obecnym sezonie. Ambicje ote znalazły potwierdzenie na parkiecie - wynik 5:1 dla ekipy prowadzonej przez Radka Świątkowskiego to najniższy wymiar kary dla doświadczonych "Gipsiarzy".

W tej kolejce pauzował zespół Tunexu, który również wraca do rozgrywek KLF po kilkuletniej przerwie.

Pary 2. kolejki Klf (niedziela, 27.11.2016, hala SP6 w Radzikowie, ul. Poznańska 9):
10:00 FC RADZIKOWO - TOP HOME BOYS
10:50 VIMOBILIA TRZEBIATÓW - EURO-GIPS