Light rain

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Grand Prix w Siatkówce PlażowejW dniach 22-23 lipca 2016 na kołobrzeskiej plaży rozegrane zostały turnieje eliminacyjne z cyklu Grand Prix Kołobrzegu 2016 w siatkówce plażowej.

Organizatorem całej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Kołobrzegu. Grand Prix Kołobrzegu składa się z 2 turniejów eliminacyjnych w których zespoły walczą o awans do turnieju finałowego. W piątek rozegrane zostały zawody dla młodzieży. W miasteczku sportowo-rekreacyjnym MOSiR stawiło się 17 par, które rywalizowało w 3 kategoriach wiekowych: młodziczka (2001 i młodsze), młodzik ( 2001 i młodsi ) oraz kadet (1999 i młodsi). Podczas turnieju rozegrano 33 spotkania na 4 boiskach. Organizatorów cieszy fakt, iż w zawodach oprócz dużej ilości par UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI uczestniczyły również pary z innych miejscowości, m.in. Koszalin, Mścice, Tychowo, Darłowo, Wałcz, Świnoujście. Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach otrzymały puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.  Kolejny turniej rozegrany zostanie 12 sierpnia.

Z kolei w sobotę 23 lipca odbył się pierwszy turniej w kategorii OPEN mężczyzn. Turniej ten cieszy się sporym zainteresowaniem okolicznych siatkarzy specjalizujących się w popularnej ,,plażówce" gdyż pula nagród rzeczowych na cały cykl wynosi  10 000zł. Na boiskach MOSiR rywalizowały pary m.in. z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego czy Świnoujścia. Turniej przeprowadzany był przy wsparciu sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.  Po rozegraniu 22 spotkań na 3 boiskach najlepszą parą okazali się bracia Krzysztof i Patryk Baran z Gorzowa Wielkopolskiego. Gorzowianie rozegrali zacięte spotkanie półfinałowe z parą Ozga/Tomaszewski ( Stargard Szczeciński ), które zakończyło się tiebreak'em 2:1. W finale już zdecydowanie wygrali z parą młodych siatkarzy ze Szczecina Subocz/Matera 2:0 i okazali się najlepsi w tym turnieju. Wśród kołobrzeskich par najwyżej swoją rywalizację w turnieju zakończyła para Wyszyński/Andrzejewski, którzy stanęli na trzecim stopniu podium. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Romuald Kociuba oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Mirosław Kabaciński. Kolejny turniej rozegrany zostanie 13 sierpnia.

NAJLEPSZE PARY I TURNIEJU GRAND PRIX 2016

OPEN
1. Patryk Baran / Krzysztof  Baran Gorzów Wielkopolski
2. Matera Michał  / Subocz Marek Szczecin