10°C

28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

VIII Mistrzostwa w pływaniuW miniony weekend 23-24 kwietnia br. odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu zorganizowane przy współpracy Miejskiego Klubu Pływackiego Kołobrzeg wraz z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Niepowtarzalna atmosfera kołobrzeskich zawodów spowodowała, że w tej edycji dołączyły do nas oprócz ekipy z Koszalina, Gryfina, Choszczna, Polic, Szczecina, Rudnej, Dźwirzyna, Ustronie Morskie,   nowe miejscowości : Piła, Oborniki, Suchy Las i Osielsko. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 340 zawodników. Wśród nich wyłoniło się wielu multimedalistów z Kołobrzegu podopiecznych trener Adrianny Bręgoszewskiej – Szyszko, Katarzyny Krupiak i Matyldy Rogińskiej.

W pierwszym bloku:
Aleksander Pujanek (2007) zajął drugie miejsce na dystansie  25m stylem klasyczny (25,25);
Adrian Kaziuk (2007) uzyskał drugie miejsce w wyścigu OPEN młodszego bloku na 25m stylem motylkowym (23,02).
W drugim i trzecim bloku wzięli udział starsi zawodnicy:
Maciej Borek 2006  zdeklasował swoich rywali podczas każdego wyścigu zajmując aż 4 razy pierwsze miejsce: 50m stylem dowolnym (34,49), 50m grzbietem (40,35), 50m klasycznym (43,74) oraz 100m  zmiennym (1:27,74).
Bartłomiej Chmara (2004) wywalczył trzecie miejsce na 50m stylem klasycznym (43,75).
Kornel Szczubkowski (2003)uplasował się na trzecim stopniu podium w wyścigu na 50 m motylkowym (33,84).
Kacper Kolańczyk (2002) uzyskał drugie miejsce podczas wyścigu 100m stylem grzbietowym (1:06,04) i  trzecie miejsce 50m motylkowym (28,87). Najbardziej ekscytujące jest to, że dołączył do grona szybszego pływania poniżej 1’ na 100m dowolnym 58,75!
Hanna Molenda (2006) zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (47,16), drugie miejsce na 50m dowolnym (36,80) i grzbietowym (44,31) oraz  trzecie na 100m zmiennym (1:35,52).
Wiktoria Tłoczek (2005) uzyskała pierwsze miejsce, zostawiając konkurencję daleko za sobą, na 100m stylem grzbietowym (1:23,47), drugie miejsce 50m i 100m dowolnym (34,35/1:15,46) oraz trzecie na 100 zmiennym 1:25,01.
Weronika Mrożek (2004) uzyskała cztery pierwsze miejsca: 50m i 100m dowolnym (30,93/ 1:07,01), 100m grzbietem, innym zawodniczkom nie pozostawiła nadziei (1:14,41) oraz 100m zmiennym (1:15,75). W wyścigu OPEN 200m dowolny  (2:26,93) uplasowała się tuż za podium po świetnym wyścigu z rok starszą koleżanką Gabrielą Ławrynowicz (2:27,03).
Małgorzata Mielcarek (2004) zajęła trzecie miejsce na dystansie 50m  stylem  motylkowym (38,71).
Gaja Sobocińska (2003) wywalczyła drugie miejsce na 100m grzbietem (1:20,02) oraz trzecie w tym samym stylu, ale na 50m ( 37,81).
Gabriela Ławrynowicz (2003) uzyskała najwyższy stopień podium na 50m stylem klasycznym (37,92), drugie na 100m klasykiem (1:22,00) i 100m zmiennym (1:15,20) oraz trzecie na 50m dowolnym 30,73.
Maria  Wardak (2002) zajęła pierwsze miejsce na swoim koronnym dystansie 50m stylem motylkowym (30,63), drugie miejsce w stylu klasycznym na 50m i 100m (36,99/ 1:22,16) oraz w wyścigu OPEN na 200m dowolnym (2:20,51).
W wyścigu sztafet 4x50m dowolnym najszybszy zespół z Kołobrzegu zajął trzecie miejsce. Bardziej cieszy fakt, że po raz pierwszy, właśnie podczas tej rywalizacji na pierwszych zmianach, została złamana bariera 30s przez Weronikę Mrożek 29,87 i Marię Wardak 29,88. Przed nimi tylko Marta Aściukiewicz regularnie pokonywała ten dystans w szybszym czasie!

W klasyfikacji generalnej klub MKP Kołobrzeg zajął trzecie miejsce zdobywając łącznie 35 medali w tym: 12 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych.

Kołobrzeskie zawody jak co roku cieszyły się zainteresowaniem i dużą frekwencją, a także super życiówkami nie tylko na medalowych miejscach.

Zorganizowanie tak ogromnych zawodów było możliwe dzięki zaangażowaniu członków klubu, ale przede wszystkich dzięki sponsorom.

Na początku należy wspomnieć o dwóch głównych sponsorach zawodów tj. firmie Arysto ze Szczecina i firmie BURCO Development Polska, ponieważ dzięki ich hojności tegoroczne zawody miały tak wyjątkowy charakter. Firma BURCO Development Polska ufundowała tak jak rok temu wspaniałe nagrody rzeczowe dla zwycięzców poszczególnych konkurencji we wszystkich kategoriach wiekowych, natomiast firma ARYSTO ze Szczecina wykonała dla wszystkich uczestników pamiątkowe medaliony, które budziły zachwyt zarówno u najmłodszych jaki najstarszych uczestników zawodów.

Były również jak w poprzednim roku nagrody finansowe, które ufundował Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg dla pierwszych 3 miejsc w kategorii OPEN dziewcząt i chłopców.

Podczas dwóch dni zawodów funkcjonował klubowy sklepik, w którym sprzedawane były pyszne wypieki, kawa, napoje, słodycze i owoce, które ufundowały kołobrzeskie hurtownie i piekarnie,: MAKRO CASH & CARRY,  EUROCASH CASH & CARRY, KLIMATEX, DRAGON, SUPER PAK, Piekarnia - Cukiernia NIZIOŁ, Piekarnia - Cukiernia BRAVO, a także producent mebli i schodów VIMOBILIA Trzebiatów i pub Saksofon, który przygotował wspaniały makaron.