10°C

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

16 wygrana Kotwicy pod rządKolejnym zespołem, który mogliśmy gościć w Kołobrzegu, było Domino Inowrocław,  debiutująca w 2 lidze drużyna, mająca wypełnić w rozgrywkach lukę po zeszłorocznym awansie Noteci.

Goście w sobotę, 30 stycznia 2016 r. zaczęli od falstartu, bowiem w sobotę, spóźnili się na mecz, przyjeżdżając krótko przed 18.00,  a jak się usprawiedliwiali ;  powodem była ulewa na trasie między Bydgoszczą a Koszalinem. Zawody rozpoczęto więc z dwudziestominutowym opóźnieniem.  Pierwsze chwile dość wyrównane, momentami  nawet z lekką przewagą Domina. W siódmej minucie nawet przegrywaliśmy 17:18, ale na tym skończył się czas przewag przeciwników. Koniec kwarty już pięcioma „oczkami” dla Kotwicy.

W drugiej części, gospodarze przestali być gościnni i rozpoczęli „swoją” grę. Zaczęli  zdobywać kolejne punkty, na które przyjezdni, ograniczając się właściwie tylko do obrony, nieśmiało odpowiadali. Po szesnastu minutach meczu było już 48:30 i wydawało się, iż tylko kwestią czasu będzie przekroczenie „setki”. Zresztą koniec pierwszej połowy, po rzuceniu przyjezdnym 59 punktów, zapowiadał wysoki wynik. Niestety, do mało wymagającego w tym dniu Domina, dostroili się chyba  „czarodzieje”. Druga połowa meczu, to rzucone przez  nas tylko 32 punkty. Zawody po pierwszej kwarcie, w której osiem razy zmieniało się prowadzenie, później; bez większych emocji . Przeciwnicy prowadzili w nim tylko 2 minuty i to najwyżej trzema punktami. Nasze najwyższe prowadzenie osiągnęło natomiast 38 punktów. Ostatnia kwarta, a szczególnie jej druga połowa, to „mecz przyjaźni”. Nasi zmiennicy, kolejny raz, nie potrafili pokazać swojej najlepszej strony publiczności kołobrzeskiej hali. Przez ostatnie sześć minut rzucili 6 punktów, przy ośmiu przeciwnika.

W całym meczu zdominowaliśmy strefę podkoszową zdobywając w niej 38 punktów (przy 22 Domina). W dobrym naszym zwyczaju jest trafianie do kosza po stratach przeciwnika, i tu ( nasze 23:2 Domina) i po szybkim ataku (28:7). Zmiennicy natomiast obu drużyn, zremisowali, rzucając po    31 „oczek”. Inne statystyki: (Kotwica/Domino) - skuteczność rzutów „za dwa”  57,5/41,9, „za trzy” 37,5/27,3, wolne 69,2/45,5,  zbiórki 44/39,  asysty 27/15,  przechwyty 9/8,  straty 9/16,  bloki 4/2.

Kotwica 50 Kołobrzeg  -  Domino Inowrocław    91:59     (29:24, 30:10, 17:13, 15:12)

Kotwica 50: G.Arabas  19  (4x3, 3 asysty), Ł.Wichniarz  16  (4x3, 3 zb., 3 as., 2 bloki), P.Kowalczuk   12  (8 zb., 3 as.), P.Pawłowski  11  (1x3, 4zb., 2 as., 2 przechw.), M.Djurić 11  (1x3, 8 zb., 2 przechw.), M.Chudy 9  (1x3, 4 as.), D.Mieczkowski  9  (4 zb., 10 as.), D.Neumann 3  (1x3, 4 as.), G. Dobriański  1 (6 zb.), A.Małetko, M.Szewczyk  (3 zb.), K.Rduch
Domino: M.Marciniak  22 (4x3), P.Pomieciński  9, R.Libner  8, M.Lewandowicz  6, M.Majer  5

Kotwica 50 serdecznie zaprasza na  mecz w ramach 19 kolejki rundy zasadniczej,  z TKM Włocławek, który odbędzie się  w hali Milenium  13 lutego 2016 r., o godz. 18.00.

Tekst: Jerzy Koralczyk