10°C

29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolejna wygrana Kotwicy 50Zespół AZS-u toruńskiego miał być trudną przeszkodą w marszu do 1 ligi. I taką był. Ale wcześniej zaczęło się w szatni Kotwicy, od; … „sto lat, sto lat…”, odśpiewane przez zespół Pawłowi Kowalczykowi z okazji …nastych  urodzin. W meczu zaś torunianie postawili od początku trudne warunki. 4:0 i 8:4 w czwartej minucie. Nerwowe, rwane akcje. Sędziowie zaliczają przeciwnikowi rzut, naszym zdaniem,  „po czasie”. Na szczęście zaczynamy mocno stawać w obronie,  a nasze trzy „trójki”  i świetna kwarta Grześka Arabasa (10 punktów, 2x3) ustawiły  tę część meczu. Akcje zaczynają się układać, wygrywamy pięcioma.

W drugiej kwarcie chwilami, to już ta Kotwica. Mniej chaosu, twarda obrona, przechwyty, w  szybkim ataku nasi górą, 20:4 dla „czarodziejów”.  Zbiórki, asysty, przechwyty na podobnym poziomie, z niewielką naszą przewagą, jednak my dokładniej kończymy akcje. Połowę meczu wygrywamy czternastoma „oczkami”.

W trzeciej części meczu AZS nie ma zamiaru ustąpić. Tuż po gwizdku, zaczyna się frontalny atak. Gospodarze starają się być agresywni w ataku, a jeszcze bardziej w defensywie. Mocno do gry wchodzi  były gracz Kotwicy, Dawid Przybyszewski (w całym meczu 22 punkty, 12 zbiórek). Trener Paweł Blechacz zaczyna  rotować składem. Przynosi to wymierny efekt w tej i następnej kwarcie, bowiem ogółem nasi zmiennicy zdobywają 27 punktów, przy 9 punktach torunian. Nadal wygrywamy, ale ta kwarta pięcioma dla gospodarzy.

No i ruszamy. Mocna obrona, pomoc w niej, podwajanie, przerywanie akcji przeciwnika, dokładne dogrania i poprawienie celowników. Szybko odskakujemy punktowo a i piłka częściej u nas. Taka intensywność naszych akcji; podcięła skrzydła przeciwnikom. Próbowali się odgryzać, lecz już chyba bez większej wiary w końcowy sukces. Graliśmy niezłe zawody, trafialiśmy zdecydowanie lepiej za „trzy”, a dynamiczne wejścia pod kosz Dawida Mieczkowskiego oraz Pawła Pawłowskiego, wspieranych z obwodu przez pozostałych graczy, odbierały im resztki nadziei. Kilkadziesiąt sekund przed końcem prowadzimy dwudziestoma. Uspokajamy grę, przeciwnik rzuca 2 punkty. Mecz wygrany, tak zresztą, jak i poprzedni  u nas. Oddalamy się punktowo od AZS-u (i innych drużyn) na bezpieczny już dystans. Do fazy play – off wejdziemy z pierwszego miejsca.  Do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze sześć meczów.  A na najbliższy mecz w Kołobrzegu Kotwica 50 zaprasza w sobotę, 30 stycznia.

AZS UMK Consus Toruń  -  Kotwica 50 Kołobrzeg     71 : 89   (13:18, 15:24, 21:16, 22:31)
AZS UMK – Kotwica 50: zbiórki 39:48, asysty 19:23, straty 16:13, przechwyty 7:6, bloki 2:5, faule 23:17
ASZ UMK : D.Przybyszewski   22 (2x3, 12 zb.),  R.Plebanek  14 (2x3, 10 zb.),  Z.Malinowski  10
Kotwica 50 : G.Arabas  24 (4x3, 5 zb., 2 przechw.),  P.Pawłowski  15 (7 zb.),  Ł.Wichniarz  13 (2x3, 3 zb., 3 as.),  D.Mieczkowski  13  (1x3, 7 as.),  P.Kowalczuk  11 (1x3, 11 zb.),  M.Chudy  6 (1x3, 7 zb.,     5 as.),  M.Djurić  4 (6 zb.,3 as.),  P.Lasota  3, G. Dobriański 0 oraz D.Neumann, M.Szewczyk, K.Rduch