Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Większe skupienie AkropolisuW zaległej kolejce Nadmorskiego Basketu Amatorskiego, Akropolis pokonał Zetbud 66:54. Zadecydowało skupienie i koncentracja.

AKROPOLIS - ZETBUD    66:54  (17:10, 19:13, 14:18, 16:13)
Spotkania pomiędzy AKROPOLISEM a ZETBUDEM charakteryzują się zawsze dużym poziomem adrenaliny i zaciętości, co korzystnie wpływa na widowisko dostarczając obserwatorom sporej dawki emocji. Nie inaczej było w rozegranym zaległym spotkaniu II kolejki. Od początku spotkania było widać dużą nerwowość w poczynaniach jednej i drugiej drużyny, a walka na parkiecie toczyła się kosz za kosz. Szybciej swoje szeregi uporządkowali gracze AKROPOLISU i wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. ZETBUD grał natomiast bardzo sinusoidalnie i dość nieskutecznie w ataku. Trudności ze zdobywaniem punktów należy upatrywać zarówno w konieczności pozostawienia dużej ilości sił w obronie, gdzie ZETBUD musiał nadrabiać braki wzrostowe, jak również brakiem pierwszego rozgrywającego i mózgu drużyny w postaci Pawła Jasińskiego. AKROPOLIS natomiast grał równo nie pozwalając sobie na dłuższe chwile dekoncentracji i skutecznie wykorzystywał wszelkie nadążające się okazje do karcenia rywala. Mecz mógł się podobać, gdyż jak to bywa przy okazji meczów pomiędzy tymi drużynami, mieliśmy na parkiecie dużo walki i nieustępliwości. AKROPOLIS po dwóch słabszych występach powrócił chyba na dobre do swojego solidnego poziomu gry i w drugiej rundzie może powalczyć o pierwszą trójkę tabeli. ZETBUD jeżeli wyeliminuje wahania koncentracji i efektywności gry w trakcie spotkania również nie stoi na straconej pozycji w drugiej części sezonu.

Najlepsi strzelcy
AKROPOLIS: Radomski R. 21, Ziemkiewicz P. 13 (2), Szafulski K. 11