3°C

19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
19 marca 2024
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Brązowy medal dla łuczniczekZawodniczki i zawodnicy Mewy Kołobrzeg startowali w Zgierzu na Mistrzostwach Polski Młodzików. W zawodach wzięło udział 260 zawodników.

W kategorii młodziczki młodsze, kołobrzeska drużyna w składzie Julia Milczarek, Zuzanna Lubińska oraz Ewelina Szymczak zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski z wynikiem 3757 pkt, który uzyskały strzelając na odległościach 2x40 m oraz 2x20 m. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna MRKS Gdańsk z wynikiem 3781 pkt, a srebro zdobyła drużyna ULKS Włoszczowice z wynikiem 3778 pkt. Zawodniczka Mewy, Julia Milczarek, została Mistrzynią Polski Młodziczek Młodszych na odległościach 2x20m z wynikiem 681 pkt. Srebro zdobyła Natalia Osowska (MRKS Gdańsk) z wynikiem 678 pkt oraz na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Jurasz (Łucznik Żywiec) również z wynikiem 678 pkt, lecz przegrała srebro mniejszą ilością trafień za 10 punktów. Indywidualnie, po 4 odległościach, Julia Milczarek zajęła 4. miejsce z wynikiem 1299 pkt i niestety trzecie miejsce przegrała tylko 12 punktami. Pozostałe zawodniczki Mewy: Zuzanna Lubińska zajęła 13 miejsce z wynikiem 1247 pkt oraz Ewelina Szymczak uplasowała się na 29 pozycji (1211 pkt).

W kategorii młodzik młodszy startowało dwóch zawodników z Kołobrzegu. Bartosz Kościołek zajął 45 miejsce z wynikiem 1158 pkt oraz Michał Fornal uplasował się na 70 pozycji (1070 pkt).

W kategorii młodziczki starsze startowały dwie zawodniczki Mewy. Po odległościach 2x50 m i 2x30 m, Karolina Korzelska zajęła 32 miejsce z wynikiem 962 pkt oraz Beata Szal zajęła 42 lokatę z wynikiem 863 pkt.

W kategorii młodzik starszy, bardzo dobrze spisał się Bartłomiej Pawlicki i ustanowił swój nowy rekord życiowy równy 1149 pkt i zajął ostatecznie 29 miejsce. 51 był Dominik Zalewski (917 pkt) oraz 54 Kacper Kulwas (849 pkt) Drużynowo, chłopcy zajęli 7 miejsce z wynikiem 2915 pkt.