10°C

28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2024
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

mewa,kołobrzegW weekend, zawodnicy Mewy Kołobrzeg startowali po raz trzeci w rozpoczynającym się sezonie letnim na zawodach w Kołobrzegu. Poszło im nieźle.

W Kołobrzegu odbywał się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w Łucznictwie i były to pierwsze z dwóch zawody, na których juniorzy i juniorki młodsze mieli możliwość zakwalifikowania się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wśród juniorek młodszych, kołobrzeżanka Sandra Wacławek uzyskała bardzo dobry wynik 1229 pkt. i zajęła 2 miejsce. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Wysocka (MRKS Gdańsk), natomiast trzecia była Paulina Pyzowska (MRKS Gdańsk). Pozostałe zawodniczki MEWY Kołobrzeg – Adamowska Agnieszka uplasowała się na 5 pozycji, Ewelina Syldatk ustanowiła swój nowy rekord życiowy równy 1148 pkt. i zajęła 6 miejsce, Maria Świerczyńska zajęła 10 lokatę, a Patrycja Jagła 12.

Wśród juniorów młodszych, kołobrzeżanin Jan Salicki zajął 1 miejsce, jednocześnie ustanawiając swój nowy rekord życiowy 1171 pkt. Drugi był Michał Czapczyk (AZS Poznań), a trzeci Mikołaj Miazga (MRKS Gdańsk). Pozostali zawodnicy MEWY - Krzysztof Grymbski zajął 8 lokatę, 9 Kacper Weprzędz oraz 11 Konrad Nowicki.

Wśród juniorek, Barbara Mikołajczak (MEWA Kołobrzeg) zajęła 1 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 1181 pkt, na 2 miejscu uplasowała się jej koleżanka klubowa Kinga Milaszkiewicz, a brąz zdobyła Jagoda Jabłońska (UKS Morświn Gdynia).

Wśród seniorek, zawodniczka MEWY, Oliwia Śliwiana, zajęła 2 miejsce, a kategorię wygrała Kalina Garnik (MRKS Gdańsk), trzecia była Paulina Gruszczyńska (BKS Bydgoszcz).