Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W czwartek odbyła się prezentacja zamontowanych dzień wcześniej na kołobrzeskiej oczyszczalni specjalnych mat pochłaniających smród. Jest to pewnego rodzaju odpowiedź na skargi mieszkańców Radzikowa, dotyczących przykrego zapachu unoszącego się z oczyszczalni.


Radny Wiesław Parus wąchał matę ze specjalnym żelem podczas prezentacji firmy, która zajmuje się ich produkcją. Minę miał zadowoloną do czasu, gdy usłyszał, ile całe przedsięwzięcie ma kosztować. A kwota to niebagatelna: 200 tysięcy złotych na początek, a potem 100 tysięcy i więcej każdego roku. Do pomysłu dość sceptycznie podchodzi Wioletta Dymecka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, zdaniem której inwestycja jest bardzo droga, a jej utrzymanie równie kosztochłonne i w warunkach kołobrzeskich przy ograniczeniu się tylko do terenu oczyszczalni nie gwarantujące powodzenia.
O działaniu mat dziennikarze mogli przekonać się podczas specjalnej prezentacji. Najpierw poczęstowano nas paluszkami i ciastkami, a potem zaprowadzono do najbardziej śmierdzącego miejsca w oczyszczalni, czyli komory krat. Tam też wywieszono dzień wcześniej maty. Efekt był jaki był: różnicy nikt z dziennikarzy nie wyczuł, wręcz przeciwnie. Ale dziennikarze nie są specjalistami od smrodu, więc w tej sprawie zadecydują specjaliści z MWiK.

Fot. Michał Świderski, (reda)

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama