28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

jakubowski,sieradzki,gościnoMarian Sieradzki wydał zarządzenie o powołaniu swojego zastępcy. Wręczył je na sesji Rady Miejskiej. Funkcję tę objął Andrzej Jakubowski.

Andrzej Jakubowski jest byłym zastępcą prezydenta Koszalina oraz byłym członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W ostatnich wyborach samorządowych został radnym Rady Miejskiej w Koszalinie, której jest wiceprzewodniczącym. Jak mówi Marian Sieradzki, wybrał na swojego zastępcę doświadczonego samorządowca o sporych umiejętnościach. Przypomina, że Gościno ma ambitne plany rozwoju na najbliższe lata i jest sporo do zrobienia, aby taki cel osiągnąć. - Propozycja objęcia funkcji zastępcy została mi złożona przez pana burmistrza i ona jest sporym wyzwaniem. Gościno leży w dobrym miejscu, na szlaku prowadzącym do Kołobrzegu i ma olbrzymi potencjał, który trzeba wykorzystać - komentuje Andrzej Jakubowski. Jak mówi, będzie zajmować się m.in. inwestycjami i zdobywaniem środków unijnych. - Jestem osobą otwartą, a samorząd jest także od budowy dobrego klimatu dla rozwoju miasta i gminy - deklaruje nowy zastępca burmistrza, zapraszając do dyskusji i współpracy mieszkańców.

Poprzednim zastępcą burmistrza Gościna był Jan Seńko. Zmarł w maju 2014 roku.

Fot. MH

jakubowski,sieradzki,gościno