Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

sieradzki, gościno, burmistrzW grudniu ubiegłego roku Rada Miejska w Gościnie odmówiła podjęcia uchwały w sprawie taryf na wodę i ścieki. Wodociągi złożyły skargę do sądu.


Poszło o wydarzenia z grudniowej sesji Rady Miejskiej w Gościnie, podczas której radni podjęli uchwałę o odrzuceniu taryf na 2014 rok. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował burmistrz Marian Sieradzki. W obecnych taryfach dopatrzył się subsydiowania skrośnego i dlatego ich nie podpisał. Dodał również, że wobec polityki cenowej spółki widoczny jest spadek sprzedaży wody, gdyż mieszkańcy kopią własne studnie. Obecny na posiedzeniu rady Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji całkowicie nie zgodził się z zarzutami burmistrza, stwierdził, że spółka jest na prawie, a taryfy zostały sporządzone prawidłowo. Sprzedaż wody zmalała w gminie i mieście Gościno, ze względu na stosowanie nowych technologii przez przedsiębiorstwa znajdujące się na tym terenie. Wobec decyzji radnych, sprawa trafiła do sądu.

Skargę Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kołobrzegu rozpatrzył Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie i zadecydował w wyroku o jej oddaleniu jako bezzasadnej. Sąd odrzucił argumentację spółki i jak wynika z naszych informacji, stwierdził, że zarzuty Rady Miejskiej w Gościnie w sprawie wadliwości sporządzenia taryf są słuszne. Od wyroku Wodociągi odwołają do NSA, o czym poinformował nas prezes Paweł Hryciów.

To kolejny spór prawny pomiędzy Gościnem a MWiK, tym razem 1:0 dla burmistrza Sieradzkiego. Gdy poznamy pisemne uzasadnienie, poinformujemy o szczegółach naszych Czytelników.

sieradzki, gościno, burmistrz

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama