Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, taryfy, woda, ścieki, gościnoTrwa formalny pat pomiędzy Gościnem a Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją. Radni Gminy Gościno podjęli uchwałę o odrzuceniu taryf na 2014 rok.


Projekt uchwały w tej sprawie przygotował burmistrz Marian Sieradzki. Odnosząc się do przeszłości, w której gmina była jego zdaniem uciskana przez spółkę i namawiano ją do oszustwa poprzez próbę przyjęcia przedłożonych kosztów (Sieradzki poprosił o zaprotokołowane swoich słów, gdyby spółka miała wystąpić na drogę sądową), burmistrz przypomniał, że kwestie te rozstrzyga sąd. W obecnych taryfach dopatrzył się subsydiowania skrośnego i dlatego ich nie podpisał. Dodał również, że wobec polityki cenowej spółki widoczny jest spadek sprzedaży wody, gdyż mieszkańcy kopią własne studnie, w tym roku jest ich już 40.

Obecny na posiedzeniu rady Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji całkowicie nie zgodził się z zarzutami burmistrza, stwierdził, że spółka jest na prawie, a taryfy zostały sporządzone prawidłowo. Sprzedaż wody zmalała w gminie i mieście Gościno, ze względu na stosowanie nowych technologii przez przedsiębiorstwa znajdujące się na tym terenie. Burmistrz przypomniał, że ceny w jego gminie powinny być niższe i jest to zapisane w dokumentach spółki, natomiast wobec gminy, która nie jest w porozumieniu samorządowym stosuje się inne traktowanie. Prezes przypomniał, że ceny są kształtowanie na bazie niezbędnych przychodów i nikt niczego z sufitu nie bierze. Radnych jednak nie przekonał bo ci negatywną dla MWiK uchwałę przyjęli. Teraz spółka skieruje sprawę do wojewody.

 

informacje kołobrzeg, taryfy, woda, ścieki, gościno

informacje kołobrzeg, taryfy, woda, ścieki, gościno

informacje kołobrzeg, taryfy, woda, ścieki, gościno

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama