Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, straż, gościno, wózOchotnicza Straż Pożarna w Gościnie otrzymała nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Koszt zakupu pojazdu to niemal 750 tysięcy złotych.


Wóz został zbudowany na podwoziu ciężarówki MAN. Silnik ma moc 290 koni mechanicznych i napęd na cztery koła. To pierwszy z dwóch pojazdów, jakie otrzymają strażacy ochotnicy z Gościna. Nowoczesny wóz i wyposażenie - do Gościna trafiła również torba medyczna i sprzęt hydrauliczny, jest niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa w Gościnie i okolicy, zwłaszcza przy drodze krajowej nr 6. Ostatnio pisaliśmy o akcji ratowniczej przy rozbitym BMW. Tam jako pierwsi zawsze są strażacy z Gościna.

Pieniądze na zakup pochodziły od wielu instytucji: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Zarząd Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, miasta i gminy Gościno oraz Nadleśnictwa Gościno. Teraz strażacy czekają na drugi, taki sam wóz ratowniczo-gaśniczy. Ma dotrzeć do Gościna do końca roku.

Fot. Maciej Hryb

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama