Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, gościno, wiatraki, energiaNasze województwo jest liderem w produkcji energii wiatrowej. Według Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej produkujemy 1/3 energii w Polsce.


W województwie zachodniopomorskim produkuje się ponad 800 megawatów energii pochodzącej z elektrowni wiatrowych. Mamy do tego predyspozycję: silne wiatry wiejące znad morza. Dlatego nic w tym dziwnego że liderem jeśli chodzi o ilość turbin wiatrowych jest powiat kołobrzeski gdzie stoi ich aż 93. Na tym tle wyróżnia się gmina Gościno, gdzie do tej pory postawiono już 34 wiatraki, a w sierpniu ma stanąć jeszcze dodatkowych 10 turbin.

- Dla nas to po prostu manna z nieba - uważa burmistrz gościna Marian Sieradzki. Dzięki tym inwestycjom do budżetu gminy wpływa co roku ponad 3 miliony złotych złotych tytułem podatku od nieruchomości. Pozwoliło to gminie zwiększyć wydatki w rozbudowę infrastruktury do ponad 5-6 mln złotych rocznie gdzie wcześniej wahały się one na poziomie 1,5 mln złotych.

Zadowolenie burmistrza z ekologicznych inwestycji mieszkańcy gminy podzielają częściowo. - To fajnie że nasza gmina może się rozwijać dzięki wpływom z wiatraków - zauważa pani Barbara Statkiewicz – Ale dostrzegam też ich negatywny wpływ na środowisko.

Do tej pory na terenie gminy powstawały przeważnie turbiny wiatrowe o mocy 2 megawatów. Nowe turbiny będą miały 4 megawaty mocy, a to na warunki lądowe prawdziwe kolosy.

 

informacje kołobrzeg, gościno, wiatraki, energia

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama