Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, gryfici, pomorze, historia, gościnoW Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej im. Macieja Rataja w odbyło się spotkanie z historią i legendami regionu "Gdy nad Pomorzem krążyły Gryfy".


Jest to już trzecie spotkanie z tego cyklu, będące jednocześnie  podsumowaniem programu edukacji regionalnej i premierą ekranizacji tryptyku pod tym samym tytułem. Na spotkaniu, na czerwonym dywanie, zaprezentowano uczniów, którzy wzięli udział w ekranizacji legend pomorskich m.in. o diable Smętku, Katarzynie i Sydonii. Film wzbudził duże zainteresowanie, wyraźnie doceniono grę aktorską występujących.

Każda z trzech części poprzedzona została komentarzem historycznym dotyczącym czasów pogańskich na Pomorzu i panowania dynastii Gryfitów. Patryk, uczeń klasy III, członek grupy odtwórstwa historycznego Belhird, zaprezentował wraz z kolegą uzbrojenie łucznika średniowiecznego oraz Wikingów, uczniowie mogli nie tylko obejrzeć ale i przymierzyć sobie takie wyposażenie średniowiecznego wojownika. Widzowie zostali poczęstowani wypiekami przygotowanymi przez klasę IV technikum.

Małgorzata Bernaś
reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama