Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, puma, poszukiwania, gościnoKomenda Wojewódzka Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Gościno – to tylko kilka z instytucji, które zaangażowały się w poszukiwania pumy.


Mieszkańcy wiedzą swoje. Widzieli wielkie i zwinne zwierzę, jak szybko przemknęło im przed nosem. - Wracałem samochodem do domu. Było już ciemno, gdy przy drodze najpierw zobaczyłem świecące oczy  w ciemności, a następnie w światłach samochodu wyłonił się idący wzdłuż drogi duży wysoki na około 1,2 metra czarny kot – opowiada pan Jan z Ząbrowa. Kota widział przy drodze prowadzącej do wsi Ołużna. O swoim spotkaniu opowiadają również inni świadkowie (dowiedz się więcej: przeczytaj).

Ponieważ sprawa przekracza granice jednej gminy – puma przebywa w Lesie Charzyńskim pomiędzy Gościnem a Siemyślem, o sprawie zostało zawiadomione Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. – Taka informacja do nas dotarła, stanęła na poziomie zarządzania kryzysowego, powiatowych i wojewódzkich sił weterynaryjnych, łowczych oraz Komendy Wojewódzkiej Policji. Podchodzimy do tych sygnałów poważnie i niedługo rozpoczniemy przewidziane procedurami działania – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. W teren mają udać się łowczy i funkcjonariusze. Burmistrz Gościna, Marian Sieradzki, już rozwiesił obwieszczenia i rozdał sołtysom ulotki ostrzegające przed pumą.

Jeden z naszych rozmówców twierdzi, że kilka tygodni temu w okolicy Ołużnej zatrzymała się trupa cyrkowa. Czy to może być źródło dziwnych spotkań mieszkańców Gminy Gościno?

 

informacje kołobrzeg, puma, poszukiwania, gościno

informacje kołobrzeg, puma, poszukiwania, gościno

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama