Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, sieradzki, puma, alarmTo nie żart. Marian Sieradzki, burmistrz Gościna apeluje do mieszkańców, aby uważali na czarną pumę, która grasuje w okolicznych lasach pod miastem.


"Miastokolobrzeg.pl" otrzymało obwieszczenie burmistrza Gościna z prośbą o publikację. Oto jego treść:

Burmistrz Gościna informuje wszystkich mieszkańców Gminy Gościno o tym, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że w lasach okolic Gościna i Charzyna  zaobserwowano dzikie zwierzę i jest to najprawdopodobniej czarna puma. Z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców naszej Gminy uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadkach korzystania z lasów oraz ścieżek rowerowych na terenie Gminy Gościno.

Burmistrz Gościna Marian Sieradzki


Skontaktowaliśmy się burmistrzem, aby zapytać go, czy to nie dowcip. Marian Sieradzki mówi jednak o tym jak najbardziej poważnie. Okazało się, że od naszej publikacji o tym, że najprawdopodobniej widziano pumę z 18 września (dowiedz się więcej: przeczytaj), czarnego prawdopodobnie kota widziało więcej osób. - To ostatnie spotkanie, o którym pisał wasz portal, można było potraktować z pewnymi wątpliwościami. Ale teraz okazuje się, że dziwnych spotkań z tym zwierzęciem było więcej. Ludzie pukają się w głowę i twierdzą, że wiedzą, co widzieli. Zwierzę na szczęście boi się ludzi i ucieka. Mówią to osoby całkowicie wiarygodne. Nie wiemy obecnie co to jest, choć mamy ślady i z opisu wszystko wskazuje na to, że może to być czarna puma. Dlatego podchodząc odpowiedzialnie do sprawy, chcemy wszystkich mieszkańców miasta i gminy ostrzec przed możliwością spotkania z potencjalnie groźnym zwierzęciem - tłumaczy Marian Sieradzki.

O sprawie Urząd Miasta i Gminy Gościno poinformował Sztab Zarządzania Kryzysowego. W środę, burmistrz spotka się ze starostą. Sygnał otrzymał także Powiatowy Lekarz Weterynarii. Okazuje się, że łowczy do pumy strzelać nie mogą. Zgodę na odstrzał pumy może wydać tylko Minister Ochrony Środowiska.

informacje kołobrzeg, sieradzki, puma, alarm

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama