19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

W sobotę na boisku orlik w Robuniu, odbył się charytatywny mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami radnych Rady Powiatu i Rady Miasta w Gościnie.

Celem spotkania było zebranie pieniędzy, na turnus rehabilitacyjny dla3-letniego mieszkańca Robunia - Marcela. Chłopiec cierpi na wiele schorzeń, które uniemożliwiają mu normalną egzystencję. Jedyną szansą poprawy stanu zdrowia są częste (5 - 6 razy w roku) udziały w dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego wynosi 4900 zł. Mecz poprzedziła zbiórka pieniędzy w trakcie ostatnich sesji Rady Powiatu oraz Rady Miasta. W trakcie zawodów wszyscy chętni mogli powiększyć uzbieraną kwotę, wrzucając pieniążki do puszki. Wśród kibiców, obecny był wraz z rodzicami główny bohater, 3-letni Marcel Mackiewicz. Przybyli również: Marian Sieradzki - burmistrz Gościna, Jan Seńko - zastępca burmistrza, Barbara Koleśnikow - przewodnicząca Rady Miasta w Gościnie, Roman Ciarka - przewodniczący Rady Powiatu, Czesław Klimczak i Paweł Pawlak - członkowie Zarządu Powiatu, Antoni Szarmach - zastępca przewodniczącego Rady Powiatu. Swoją obecnością wsparli Marcela również: Mirosław Terlecki - wójt Rymania, Marek Zawadzki - wójt Dygowa, Jerzy Kitowski - zastępca komendanta powiatowego Policji, Mirosław Zalewski  - komendant Straży Miejskiej w Gościnie.

REKLAMA

Rozegrano cztery kwarty po 10 minut każda. Mecz był bardzo emocjonujący. Początkowe wysokie prowadzenie 3:0 uzyskali radni z Gościna. Jednak z czasem drużyna powiatu zaczęła odrabiać straty i mecz zakończył się remisem 5:5. Strzelcami bramek dla powiatu byli: Marek Zawadzki 2, Mirosław Terlecki 2 i Henryk Klepuszewski 1. Dla Gościna trafieniami popisali się: Bartłomiej Grzesiak 3 i Marek Araszewski 2. Drużynę Rady Powiatu reprezentowali: Paweł Pawlak, Waldemar Pankiewicz, Antoni Szarmach, Marek Zawadzki, Mirosław Terlecki, Jerzy Kitowski i Roman Ciarka. W drużynie rady miasta wystąpili: Krzysztof Pieróg, Marek Araszewski, Bartłomiej Grzesiak, Andrzej Kawa, Sylwester Koszel, Henryk Klepuszewski, Marek Kowalski i Mirosław Zalewski. Mecz Komentował Ryszard Słomczewski a sędziował Piotr Różański.

Każda z osób mogła posilić się bezpłatną grochówką i pieczoną kiełbaską. Uzbierano łącznie kwotę 4428,80zł, która w całości przekazana została na konto ośrodka rehabilitacyjnego, który przeprowadzi turnus dla Marcelka. Organizatorzy spotkania składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom meczu, kibicom oraz innym osobom które wsparły Marcelka. Życzymy Marcelkowi szybkiej poprawy stanu zdrowia.

Paweł Pawlak