Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uczniowie Rataja zdawali egzamin wojskowy [foto]

To jest podsumowanie trzech lat nauki dla uczniów klasy przygotowania wojskowego w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Podczas tego okresu studiowali oni musztrę, strzelanie, terenoznawstwo oraz pierwszą pomoc.

Egzamin został przeprowadzony pod nadzorem żołnierzy z 3. Batalionu Zmechanizowanego z Trzebiatowa. Kapral Bartosz Patura wyjaśnił, że ten test ma określić, kto jest odpowiedni do zostania żołnierzem. -n To jest egzamin certyfikujący dla klas wojskowych na zakończenie naszego szkolenia. Dzisiaj uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, takich jak bieganie, strzelanie, ładowanie magazynka, składanie broni i marsz na azymut. Po trzech latach szkolenia nie sprawia im to żadnych trudności - mówił kapral Patura.

Waldemar Dołowy, wicedyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, wyjaśnił, że uczniowie zdają egzamin w dwóch częściach. To jest podsumowanie ich trzyletniej nauki w klasie przygotowania wojskowego. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej - testu pisemnego oraz praktycznej - podczas której uczniowie demonstrują umiejętności i wiedzę, którą zdobyli w trakcie szkolenia. Do egzaminu przystąpiło 19 kadetów.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama