Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Uczniowie "Rataja" na ogólnopolskich zawodach proobronnych

W dniach 22.05.2023r - 25.05.2023r drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie pod czujnym okiem opiekuna Ryszarda Jezierskiego rywalizowała w ogólnopolskich zawodach proobronnych na poligonie w Drawsku Pomorskim. Skład drużyny: kapitan - Aleksander Zatorski i jego ekipa: Agata Górska; Kacper Dudek; Jakub Gasiński; Kacper Grzesik - uczniowie klasy trzeciej Oddziału Przygotowania wojskowego.

Przez kilka dni zawodnicy rywalizowali z 17 innymi drużynami z Polski w mistrzostwach klas mundurowych na poligonie drawskim w konkurencjach:
- strzelanie na celność i skupienie z broni pneumatycznej;
- strzelanie na celność i skupienie z kbks;
- strzelanie z kbk AKMS do celów ukazujących się;
- rzut granatem z pozycji stojąc, klęcząc, leżąc;
- topografia (określanie azymutów i odległości na mapach o różnych skalach);
- rozkładanie i składanie karabinka kbk AKMS na czas;
- pokonywanie pętli taktycznej ( 6 km ), w trakcie której, musieli złożyć kbk AKMS z części kilku karabinków i pistoletu leżących na stanowisku; przenieść skrzynki z amunicją na dystansie 70 m; pokonać teren z zasiekami czołgając się.

We wszystkich konkurencjach uczniowie z „Rataja” wykazali się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie, co w końcowym efekcie dało drużynie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama