Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Budowa Domu Dziecka w Gościnie idzie zgodnie  z planem

- Budowa Domu Dziecka przy ulicy Zacisze w Gościnie idzie zgodnie z planem. Więźba dachowa już położona. Termin realizacji to połowa grudnia tego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 855 338 złotych i w całości pochodzi z budżetu powiatu. Będzie to pierwsza tego typu placówka w powiecie kołobrzeskim. Budynek będzie miał blisko 400 m2 powierzchni, gotowy do przyjęcia15 podopiecznych, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Nowa placówka będzie miała blisko 400 m powierzchni, pięć pokoi dwuosobowych, jeden trzyosobowy i jeden jednoosobowy z łazienką, dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie też pokój przeznaczony dla wychowawcy ( wraz z łazienką i archiwum). Osobne łazienki mają dostać dziewczęta, osobne chłopcy. Będzie też ogólnodostępna toaleta. W części ogólnej zaprojektowano kuchnię z jadalnią przystosowaną do wspólnego przyrządzania posiłków oraz imprez okolicznościowych. W budynku znajdzie się też pokój nauki oraz świetlica dla wychowanków. Będzie też pomieszczenie techniczne i pralnia z suszarnią oraz magazyn odzieży. Poziom parteru ma być dostępny dwoma wejściami. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 385m2.

W powiecie kołobrzeskim ok. 150 dzieci przebywa w rodzinach zastępczych, a ok. 30 w placówkach opiekuńczo- wychowawczych na terenie kraju.

 

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama