Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Śmigus Dyngus w Gościnie [foto]

Tekst o polewaniu w poniedziałek wielkanocny zamieszczaliśmy na naszym portalu dekadę temu (zobacz). Wraz z upływem kolejnych lat w Kołobrzegu nie zaobserwowaliśmy kultywowania tej tradycji. Z różnych powodów: prawnych, ale i praktycznych.

Dziś wszystko zmieniło się za sprawą strażaków ochotników z Gościna. Chętnym udostępniono zbiornik z wodą oraz kurtynę i szybkie natarcie. Każdy mógł każdego polewać wodą. W użyciu były też wiaderka i pistolety. Zgromadzeni mogli także zapoznać się z najnowszym nabytkiem OSP - nowym wozem gaśniczym oraz mogli zobaczyć jak działa układ wodno-pianowy. Dopisała pogoda, a chętnych do dobrej zabawy nie brakowało.

Przy okazji, OSP Gościno przypomina o możliwości przekazywania 1,5% podatku na rzecz tej organizacji. KRS 0000 116 212.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama