Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowy wóz strażaków z OSP Gościno

Pomimo późnej pory, mieszkańcy Gościna tłumnie zgromadzili się przed remizą tamtejszej OSP, żeby zobaczyć najnowszy nabytek gościńskich strażaków. W czwartek, około godz. 20 dojechał najnowszy wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Man TGM 13.290. Wóz na swoim pokładzie ma zbiornik o pojemności 3,5 tysiąca litrów wody oraz autopompę o wydajności 3 tysięcy litrów na minutę. - Zostanie wyposażony w sprzęt posiadany przez OSP i wprowadzony do podziału bojowego - mówi Maciej Hryb, naczelnik OSP Gościno.

Po przyjeździe zainteresowani podziwiali najnowszy sprzęt strażaków który technologicznie równa się z czołowymi europejskimi producentami pojazdów gaśniczych. Samochód wykonała firma Moto-Truck z Kielc. Całkowity koszt zakupu to niemal 1,1 mln zł. Środki na zakup zostały pozyskane z Komendy głównej PSP, środków własnych OSP, darowizn od sponsorów oraz dotacji z Urzędu Gminu Gościno.

W związku z zakupem w drodze darowizny OSP Gościno przekazało swoim kolegom z OSP Robuń 10-letni wóz którym jeździli dotychczas. Niestety, ze względu na brak odpowiednich warunków, przekazany pojazd na razie będzie przechowywany w jednostce w Gościnie.reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama