Broken Clouds

17°C

Kołobrzeg

22 maja 2024    |    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
22 maja 2024    
    Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zakup węgla po preferencyjnych cenach

Burmistrz Gościna informuje, że zgodnie z przepisami ustawy  z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, od dnia 2 stycznia 2023 r. rozpoczął się nabór wniosków o zakup preferencyjny węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w drugim okresie zakupowym, tj. od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Wnioski przyjmowane będą do 21 kwietnia 2023 roku.

W ramach zakupu preferencyjnego uprawnione gospodarstwo domowe może nabyć łącznie 3 tony węgla – po 1,5 tony w pierwszym i drugim okresie zakupowym (odpowiednio do 31 grudnia 2022 r. i do 30 kwietnia 2023 r.).

Jednocześnie informujemy, że osoby, które nie wykorzystały przysługującego im limitu w pierwszym okresie zakupowym – nie dokonały zakupu lub nabyły mniej niż 1,5 tony węgla - mogą wnioskować o łączną ilość paliwa stałego w okresie bieżącym.  

Do zakupu węgla po cenach preferencyjnych uprawnione są tylko te gospodarstwa domowe, którym został wypłacony tzw. dodatek węglowy. Cena brutto węgla za jedną tonę wynosi 2000 zł.Zakup węgla po cenie preferencyjnej przez osoby uprawnione odbywa się w następujący sposób:
a) osoba uprawniona do zakupu składa do Burmistrza Gościna wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (wzór wniosku znajduje się na stronie BIP lub jest dostępny w sekretariacie Urzędu Miejskiego)
b) po pozytywnej weryfikacji wniosku przez Burmistrza oraz odebraniu stosownego zaświadczenia należy dokonać opłaty za zakup; opłaty dokonuje się na rachunek bankowy gminy Gościno nr 66 8581 1030 0500 0273 2000 0001; opłaty można dokonać również w kasie Pomorskim Banku Spółdzielczym w Gościnie
c) odbiór zakupionego węgla odbywać się będzie punkcie PSZOK w Gościnie po okazaniu dowodu zapłaty oraz wydanego zaświadczenia
d) osoby uprawnione do zakupu węgla po preferencyjnych cenach muszą dysponować własnym transportem do jego obioru.

Szczegółowe informacje dotyczące zakupu preferencyjnego węgla oraz jego odbioru można uzyskać pod nr telefonu 94 35-126-55.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama