Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W "Rataju" powstała ekopracownia

We wrześniu 2022 roku Powiat Kołobrzeski podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie”. Po dokonaniu prac remontowych nowa sala została oddana do użytku. Oficjalnego otwarcia pracowni dokonali: poseł na Sejm RP Czesław Hoc, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Marek Subocz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno Robert Fijałkowski, przedstawicielka samorządu uczniowskiego oraz dyrektor szkoły Halina Schulz–Tkacz.

Nowa, wyremontowana sala służy do prowadzenia zajęć z biologii w zakresie edukacji ekologicznej i zajęć koła przyrodniczo-ekologicznego. Ekopracownia wyposażona jest w niezbędne meble oraz inne pomoce i narzędzia dydaktyczne, dzięki którym nauka w zakresie ekologii będzie dla młodzieży bardziej interesująca i efektywna. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. Zakupione zestawy demonstracyjne, plansze, przyrządy oraz specjalnie przygotowany szczegółowy program działania edukacyjnego, rozwiną wśród uczniów wiedzę z zakresu ochrony przyrody i racjonalnego wykorzystania jej zasobów oraz pozwolą na prowadzenie obserwacji zjawisk zachodzących w środowisku. Efektem realizacji zadania będzie pogłębianie świadomości ekologicznej, aktywne włączanie się młodzieży do działań na rzecz ochrony przyrody oraz  propagowanie wiedzy i postaw proekologicznych wśród mieszkańców powiatu. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu ekologicznego.

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie na to zadanie otrzymał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dofinansowanie w wysokości 49 497 złotych. Powiat Kołobrzeski na utworzenie ekopracowni przeznaczył środki finansowe w wysokości 5.499 złotych.reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama