Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

odpady Gościno

Burmistrz Gościna informuje, że od dnia 1 stycznia 2022 r. na terenie Gminy Gościno będą obowiązywały następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

Nieruchomości zamieszkałe:

- 31,00  zł miesięczniezamieszkańca, w przypadkugdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

- 30,50 zł miesięcznie za mieszkańcaw przypadku gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, dotyczy właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

- 93,00 zł miesięcznie za mieszkańca, w przypadku gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Nieruchomości niezamieszkałe:

- za pojemnik 120 L / worek 120L – 16,00 zł, a w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 64,00 zł.

- za pojemnik 240 L – 32,00 zł, a w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 128,00 zł.

- za pojemnik 1100 L – 146,00 zł, a w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 584,00 zł.

- za pojemnik KP 7 – 933,00 zł, a w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 3.732,00 zł.

Stawki opłat są stawkami za jednokrotny odbiór odpadów z jednego pojemnika.

Nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe:

- 191,00 zł rocznie, od domku letniskowego na nieruchomości albo od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w przypadku gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

- 764,00 zł rocznie, w przypadku gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Informujemy wszystkich właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, o obowiązku złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za odpady komunalne, do dnia 31.12.2021r., na nowym druku deklaracji.

Konieczność złożenia nowych deklaracji wynika ze zmiany przepisów, a dokładniej doprecyzowania pojęcia „zadeklarowana liczba pojemników”.

Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi pochodzącymi
z nieruchomości na której nie zamieszkują mieszkańcy, stanowi iloczyn zadeklarowanej liczby pojemników lub worków oraz stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Przez zadeklarowaną liczbę pojemników lub worków rozumie się iloczyn liczby pojemników lub worków przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości oraz liczby ich opróżnień lub odbiorów wynikającej z częstotliwości odbioru odpadów komunalnych zgodnie z harmonogramem.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama