Few Clouds

31°C

Kołobrzeg

15 sierpnia 2022    |    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
15 sierpnia 2022    
    Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

sieradzki kołobrzeg

Wczoraj pisaliśmy o konferencji prezydent Anny Mieczkowskiej. Prezentowany tam był sukces miasta i Miejskich Wodociągów i Kanalizacji [zobacz]. Usłyszeliśmy, że nie będzie podwyżek cen wody, a burmistrz Gościna i wójt Rymania powinni przeprosić za swoje zarzuty. Dziś o komentarz poprosiliśmy burmistrza Gościna Mariana Sieradzkiego. Twierdzi on, że ani miasto, ani miejska spółka niczego nie wygrała. Wody Polskie umorzyły postępowanie, ze względu na to, że gmina Gościno nie jest podmiotem stosownego porozumienia międzygminnego. Po drugie, Sieradzki nie tylko nikogo nie zamierza przepraszać, ale podtrzymuje, że to gminy dokładały się do tego, że cena wody w Kołobrzegu była niska, a wreszcie pyta, gdzie jest więc ten sukces miasta, który wczoraj został ogłoszony?

Sytuacja wygląda w ten sposób, że teraz MWiK opracuje taryfę dla Gościna, a jeśli gmina nie będzie z niej zadowolona, to ją zaskarży. Burmistrz apeluje o okrągły stół samorządowy w temacie Wodociągów, bo obecnie, zarówno gminy, jak i spółka, zatrudniły sobie kancelarie prawne z Poznania i będą walczyć przez kolejne lata o ceny za wodę i ścieki dla mieszkańców. Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama