19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

sieradzki gościno

Z burmistrzem Marianem Sieradzkim rozmawiamy w audycji Radia Kołobrzeg "Rozmowy z widokiem na". Tym razem skierowaliśmy się do Gościna, gdzie ostatnio sporo się działo za sprawą Wodociągów i protestu części samorządowców, sprzeciwiających się polityce międzygminnej, ale ich zdaniem tylko miejskiej spółki. Jeden z radnych Rady Miejskiej stwierdził, że Kołobrzeg to miasto nieprzyjazne mieszkańcom powiatu, choć jak wiemy, Kołobrzeg ma być najlepszym miejscem do życia. Burmistrz wyjaśniał kwestie powstawania taryf i problemów gmin w dogadaniu się z władzami Kołobrzegu. Jak stwierdził, wszyscy chcieli mieć czystą rzekę, ale za utrzymanie tego stanu rzeczy płacą mieszkańcy gmin. Dodał również, że brakuje samorządowej dojrzałości, a dominuje prywata, tu i teraz, zamiast szerszego spojrzenia na problem. Marian Sieradzki nie przejmuje się zapowiedzią oddania sprawy do sądu w sprawie taryf, gdyż jak wskazuje, gdyby była inna decyzja Wód Polskich, zrobiłyby to gminy. Nadszedł czas, aby raz na zawsze rozwiązać spór. Co więcej, burmistrz nie przejmuje się wystąpieniem miasta z porozumienia międzygminnego, bo Gościna w nim nie ma. Gmina sama z niego wystąpiła. Natomiast burmistrz przeprosił Pawła Hryciowa, prezesa MWiK za błędną informację o jego zarobkach. Jak stwierdził, źle odczytał dane w BIP.

Z Marianem Sieradzkim rozmawiamy o sytuacji w mieście i gminie, inwestycjach, budżecie, ale także turystyce, ścieżkach rowerowych i kąpielisku w Dargocicach. Więcej w materiale wideo.