Farma Wiatrowa Kukinia to 23 wiatraki

informacje kołobrzeg, wiatraki, kukiniaOd jesieni 2012 roku, na terenie gmin Ustronie i Dygowo powstaje Farma Wiatrowa Kukinia. Jeden wiatrak ma niemal 140 metrów wysokości.

23 wiatraki niemieckiej marki Enercon dostarczać będzie łącznie około 53 MW mocy. Do obsługi wiatraków inwestor wybudował sieć dróg szutrowych i sieć przesyłową. W celu połączenia nowej infrastruktury z siecią energetyczną, zbudowana została stacja transformatorowa w miejscowości Kukinia. Wiatraki osiągają 139 metrów wysokości, przy średnicy wirnika wynoszącej 82 metry. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w kwocie niemal 40 mln zł. Jest to kolejna zielona inwestycja na terenie naszego powiatu.

MG