Dni Ustronia Morskiego (fotogaleria)

informacje kołobrzeg, ustronie, obchody, straż pożarnaW ramach Dni Ustronia Morskiego, odbyły się uroczystości związane z oficjalnym przekazaniem i poświęceniem nowego wozu Ochotniczej Straży Pożarnej.

Samochód gaśniczy został zbudowany na bazie Mercedesa Atego 1329. Napęd na obie osie, blokowane mechanizmy różnicowe -€“ centralny, przedni i tylny, reduktor, zbiornik wody 2500 litrów, układ pomp to silnik o mocy 286 koni mechanicznych, spełniający normę Euro V, są niewątpliwymi atutami nowego pojazdu. Zastąpi on wysłużonego Stara, należącego do tej samej klasy wagowej -€“ średniej. Dopuszczalna masa całkowita Mercedesa wynosi 14 ton. Ponadto, OSP w Ustroniu Morskim dysponuje również ciężkim samochodem gaśniczym w klasie wagowej ciężkiej dysponującym zbiornikiem mieszczącym 6000 litrów wody. Nowy Mercedes umożliwi szybkie i sprawne dotarcie na miejsce akcji. Koszt zakupu wyniósł 607 tysięcy złotych.

Oprócz tego, strażacy ochotnicy odnowili historyczną pompę i zbudowali dla niej wiatę przed remizą.

Fot. Maciej Grala