10 tysięcy dla ustrońskiej biblioteki

informacje kołobrzeg, ustronie, bibliotekaBiblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie znalazła się w gronie finalistów programu "Kraszewski - komputery dla bibliotek" i otrzymała spore dofinansowanie.

Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.

W zakresie otrzymanego dofinansowania w kwocie 10000 złotych biblioteka zakupiła 2 zestawy komputerowe, urządzenie wielofunkcyjne oraz niezbędne oprogramowanie. Jeden komputer służy czytelnikom, drugi przeznaczony jest do obsługi bazy danych i katalogowaniu zbiorów.