28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, hwlikopter, plaża, ratownicyNatychmiastowa pomoc medyczna była dziś potrzebna w Sianożętach. Na niestrzeżonej plaży kąpała się matka z dziećmi. Kobieta trafiła do szpitala.

Matka z dziećmi pływała na dmuchanej zabawce. Chłopiec ma około 8, dziewczynka 13 lat. Na morzu były dziś fale. Było więc sporo atrakcji, ale akurat ta o mały włos, a skończyłaby się tragicznie. Prąd ściągnął materac w kierunku pali. Kobieta nie była w stanie pokonać fali i regularnie rzucało nią o pale. Z informacji świadków zdarzenia wynika, że nikt nie potrafił tej kobiecie pomóc, dopiero po kilku chwilach zawołano na pomoc ratowników z oddalonego o 200 metrów strzeżonego kąpieliska.

Poważnie wyziębioną rodzinę wyciągnięto na brzeg. Dzieci specjalnie nie ucierpiały, ale kobieta podtopiła się. Na miejsce ściągnięto helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zegrza Pomorskiego. W tym czasie na plaży byli już strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego, którzy wzięli udział w akcji ratunkowej i zabezpieczeniu lądowiska.

Fot. Maciej Grala, Przemysław Gryń