19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

informacje kołobrzeg, ustronie, majówkaPoczątek maja to święto Ustronia Morskiego. Nie zabrakło tam imprez sportowych, w tym piłki nożnej i golfa, dobrej rozrywki i wędkowania.

miłośnicy golfa mogli spotkać się już po raz piąty w gospodarstwie ALTE FARM w Rusowie na turnieju golfowym o Puchar Wójta Gminy Ustronie Morskie. Przy słonecznej, ale wietrznej pogodzie golfiści rywalizowali w dwóch kategoriach: dla początkujących oraz tych bardziej zaawansowanych graczy. Na brak emocji sportowych nie mogli narzekać ani zawodnicy ani publiczność ponieważ turniej przebiegał na bardzo wyrównanym poziomie. O punktacji końcowej i miejscu na podium decydowały najlepsze uderzenia w ostatniej rundzie. Po podliczeniu wszystkim punktów brutto w kategorii dla początkujących na najwyższym miejscu podium uplasowała się Natalia Koźlińska, kolejne miejsca zajęli: II miejsce – Waldemar Żołnierczuk , oraz III miejsce – Siegfried Thom. Klasyfikacja zawodników profesjonalnych wyglądała następująco: I miejsce Maria Żrodowska, II miejsce Grzegorz Żrodowski, III miejsce Barbara Britzen.

Wynikiem 0:0 zakończył się mecz ligowy seniorów NKS ASTRA Ustronie Morskie , którzy podejmowali na swoim boisku drużynę KS LECH Czaplinek. Po meczu starszych kolegów na murawę wbiegli juniorzy starsi NKS „ASTRA” oraz piłkarze KS SOKÓŁ Karlino. Niestety z tarczą wyjechali goście a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3.

3 maja o godzinie 8.00 rozpoczęły się zawody wędkarskie o Mistrzostwo Koła PZW 78 Ustronie Morskie w konkurencji spławikowej. Miejscem rozgrywania zawodów były stawy rybne w Bagiczu u pana Leszka Wesołowskiego. Po przeprowadzonym losowaniu miejsc 28 zawodników udało się na stanowiska, gdzie przygotowali sprzęt wędkarski i przynęty. Walka wśród uczestników była zacięta. Gatunkami ryb, które najczęściej były łowione to były płotki i leszcze. Po czterogodzinnych zmaganiach i zsumowaniu wyników najlepszą drużyną okazała się Straż Graniczna Kołobrzeg z wynikiem – 2.466 pkt., kolejne miejsca zajęli:

II miejsce - Koło PZW 78 Ustronie Morskie – 992 pkt
III miejsce - Koło PZW 78 Ustronie Morskie – 807 pkt
IV miejsce - Urząd Gminy Ustronie Morskie – 571 pkt
V miejsce - Kukinia – 170 pkt
VI miejsce – GOSIR Ustronie Morskie – 132 pkt
VII miejsce – drużyna juniorów Koło PZW 78 Ustronie Morskie – 10 pkt
VIII miejsce – Kontex Ustronie Morskie – 0 pkt

W konkurencji indywidualnej w kategorii seniorów najlepsi byli:
I miejsce – Krzysztof Gzdziński – 1.305 pkt
II miejsce – Piotr Pisarzewski – 951 pkt
III miejsce – Artur Ołów - 686 pkt

W kategorii juniorów najlepszymi okazali się:
I miejsce – Przemysław Blok – 73 pkt
II miejsce – Damian Konarski – 10 pkt

Podczas ustrońskiej majówki nie zabrakło również rozrywki. W ustrońskim amfiteatrze przed publicznością zaprezentowały się dziewczęta z ćwiczących w Gminnym Ośrodku Kultury zespołów tanecznych „Flou” i „Jantar”. Potem przyszła pora na zabawę dla dzieci z Formacją BimBamBom, podczas której wszyscy zamienili się w prawdziwych wilków morskich. Prze cały czas imprezy można było zdobyć oryginalny karnawałowy makijaż. Z tej okazji korzystały chętnie dzieci i dorośli. Swoje stoisko gastronomiczne z domowymi wypiekami i przepysznym chlebem ze smalcem przygotowało sołectwo Kukinka z Kołem Gospodyń Wiejskich. Gwiazdą wieczoru był Roberto Zucaro i Larysa Tsoy, zwana polską Tiną Turner. Artyści zaśpiewali największe włoskie przeboje i inne piosenki znane z list przebojów. Wieczór zabawą pod gwiazdami zakończył DJ Arturo mieszanką utworów z lat 80-tych, 90-tych i współczesnych.