Few Clouds

14 czerwca 2024
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Na krajowej 11 w Ustroniu Morskim pojawił się fotoradar

Żółte pudełko na czarnym słupie, ma okrągły otwór i coś, co przypomina lampę błyskową. Fotoradar. Każdy kierowca instynktownie zwalnia na jego widok. Tak samo jest od kilku dni w Ustroniu Morskim, tylko że tam to żółte pudełko jest „rzeźbą nowoczesną”, postawioną na swoim podwórku przez mieszkańca, który ma dość pędzących samochodów.

Tak naprawdę to budka dla ptaków. Mieszkający przy ulicy Koszalińskiej pan Ryszard Kucharycz stolarz zamontował tę imitację nie bez przyczyny. Mieliśmy możliwość porozmawiać z autorem tej imitacji. Zasadniczo chodzi o bezpieczeństwo. Na tym odcinku drogi kierujący pozwalają sobie na prawdziwe rajdy. Wielokrotnie dochodziło też w tym miejscu do wypadków. O jednym z nich pisaliśmy niecały miesiąc temu gdzie pojazd wjechał na pole i uszkodził ogrodzenie.

Okoliczni mieszkańcy, z którymi mieliśmy możliwość porozmawiać, inicjatywę popierają. Są zadowoleni, że kierowcy zwalniają. Pan Ryszard dysponuje sporą ilością nagrań z kamery monitoringu zamontowanej na swojej posesji. Ma nadzieję, że ta imitacja ostudzi trochę kierowców, którym się wiecznie spieszy.

foto i wideo Ryszard Kucharycz