Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

14 czerwca 2024    |    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
14 czerwca 2024    
    Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na krajowej 11 w Ustroniu Morskim pojawił się fotoradar

Żółte pudełko na czarnym słupie, ma okrągły otwór i coś, co przypomina lampę błyskową. Fotoradar. Każdy kierowca instynktownie zwalnia na jego widok. Tak samo jest od kilku dni w Ustroniu Morskim, tylko że tam to żółte pudełko jest „rzeźbą nowoczesną”, postawioną na swoim podwórku przez mieszkańca, który ma dość pędzących samochodów.

Tak naprawdę to budka dla ptaków. Mieszkający przy ulicy Koszalińskiej pan Ryszard Kucharycz stolarz zamontował tę imitację nie bez przyczyny. Mieliśmy możliwość porozmawiać z autorem tej imitacji. Zasadniczo chodzi o bezpieczeństwo. Na tym odcinku drogi kierujący pozwalają sobie na prawdziwe rajdy. Wielokrotnie dochodziło też w tym miejscu do wypadków. O jednym z nich pisaliśmy niecały miesiąc temu gdzie pojazd wjechał na pole i uszkodził ogrodzenie.

Okoliczni mieszkańcy, z którymi mieliśmy możliwość porozmawiać, inicjatywę popierają. Są zadowoleni, że kierowcy zwalniają. Pan Ryszard dysponuje sporą ilością nagrań z kamery monitoringu zamontowanej na swojej posesji. Ma nadzieję, że ta imitacja ostudzi trochę kierowców, którym się wiecznie spieszy.

foto i wideo Ryszard Kucharycz

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama