Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Były wielkie plany, wielkie opowieści, wreszcie lotnisko wraca

12 lat sporów, krytyki i braku konkretnych oraz wymiernych działań na 44 hektarach w Ustroniu Morskim. Aż do 29 marca, gdy Urząd Gminy Ustronie Morskie przejął teren od spółki Baltic Center Polska.O sprawie pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie: przeczytaj, zobacz, przeczytaj, zapoznaj się, zobacz. Gdy podpisywano umowę, gmina była prawie cała w skowronkach - prawie, bo nie brakowało niedowiarków, którzy nie wierzyli w opowiadane cuda, że pod Ustroniem ma szansę powstać lotnisko, aeroklub z bazą lotniczą, zabudowa, a nawet port jachtowy. Wszystko było warte miliony. Jak wskazywaliśmy na naszym portalu, nic nie dowodziło tego, żeby plany mogły się ziścić. A im dalej w las tym więcej problemów na linii dzierżawca-gmina.

Teraz, wszystko to jest historią, a ponieważ umowa jasno stanowiła o powrocie gruntów do gminyw przypadku braku realizacji zamierzonych działań, wójt Bernadeta Borkowska podpisała z pełnomocnikiem spółki protokół zdawczo-odbiorczy, który przywrócił Ustroniu Morskiemu ogromny teren inwestycyjny. Jaka będzie jego przyszłość? O tym zdecydują już radni nowej kadencji.

Fot. P. Dawid (archiwum)

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama