28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Zwycięstwem pary Sobczak - Janiak zakończył się trzeci turniej z cyklu Beach Ball Tour 2011 w Ustroniu. W finale pokonali oni parę Popek - Wieczorek.

Na najniższym stopniu podium, trzeci raz z rzędu uplasowała się para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a mecze niedzielne były bardzo emocjonujące.
W zmiennych warunkach przyszło rywalizować zawodnikom w najważniejszych meczach Beach Ball Tour 2011 w Ustroniu Morskim. Spotkania półfinałowe rozgrywane były w deszczu, natomiast spotkanie o pierwsze miejsce przy słonecznej pogodzie. W tych zmiennych warunkach najlepiej radzili sobie zawodnicy Uniwersytetu Łódzkiego Sebastian Sobczak, Piotr Janiak. Mimo trzech spotkań rozgrywanych w niedzielę potrafili pokonać wszystkich przeciwników i zdobyć upragnione pierwsze miejsce. Znakomicie prezentujący się duet, pierwszy raz zwyciężył w tegorocznym cyklu Beach Ball Tour 2011. W meczu półfinałowym pokonali parę Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, która uznawana była za faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Wspaniały występ pozwolił im na udział w finale gdzie czekała na nich para Dawid Popek, Tomasz Wieczorek.

Zawodnicy Ci w emocjonującym spotkaniu pokonali w dwóch setach niepokonaną jak do tej pory parę Dominik Witczak, Grzegorz Klimek. Finał dostarczył wielu emocji. Bardzo dobrze zaczęła para reprezentująca Uniwersytet Łódzki Sobczak i Janiak, ale wspaniałe bloki Tomka Wieczorka i efektowne obrony Dawida Popka sprawiły, że ta para wyrównała. Końcówka seta należała jednak do łodzian i to oni objęli prowadzenie w meczu. Drugi set był równie emocjonujący a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Końcówkę lepiej rozegrali Sobczak z Janiakiem i to oni unieśli ręce w górze w geście triumfu po ostatniej piłce.
W meczu o trzecie miejsce, zwyciężyła para Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, która pokonała niepokonany do tej pory duet Grzegorz Klimek, Dominik Witczak w dwóch setach.

Ćwierćfinały:
Klimek Grzegorz / Witczak Dominik - Sobczak Sebastian / Janiak Piotr 2:0 (21:15, 21:19)
Kantor Piotr / Łosiak Bartosz - Popek Dawid / Wieczorek Tomasz 2:0 (21:17, 21:18)
Sobczak Sebastian / Janiak Piotr - Kaczmarek Łukasz / Kaczmarek Sebastian 2:0 (21:17, 21:18)
Popek Dawid / Wieczorek Tomasz - Bernyś Michał / Księżarek Bartosz 2:1 (16:21, 24:22, 15:9)

Półfinały:
Sobczak Sebastian / Janiak Piotr - Kantor Piotr / Łosiak Bartosz 2:1 (21:12, 14:21, 15:13)
Popek Dawid / Wieczorek Tomasz - Klimek Grzegorz / Witczak Dominik 2:0 (21:14, 21:19)

Mecz o 3 miejsce:
Kantor Piotr / Łosiak Bartosz - Klimek Grzegorz / Witczak Dominik 2:0 (21:13, 21:19)

Finał:
Sobczak Sebastian / Janiak Piotr - Popek Dawid / Wieczorek Tomasz 2:0 (21:18, 21:19)