19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

narkotyki kołobrzeg

Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję. Narkotyki miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Podczas zatrzymania dwóch mężczyzn, jeden z nich podjął próbę ucieczki ulicami nadmorskiego kurortu. Został zatrzymany chwilę potem, a następnie obu doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, gdzie po wszczęciu śledztwa, przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków.

Wszystko wydarzyło się w minionym tygodniu. Wówczas to, późnym wieczorem w Ustroniu Morskim policjanci z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwóch mężczyzn. Zanim jednak do tego doszło, jeden z nich na widok policjantów próbował ratować się ucieczką. Po kilkusetmetrowym pościgu osiedlowymi uliczkami nadmorskiej miejscowości podejrzany został obezwładniony i zatrzymany. Obaj mężczyźni byli w zainteresowaniu policjantów, ponieważ z ustaleń wynikało, że mogą być zamieszani w przestępstwa narkotykowe.

Podczas przeszukania mieszkań, pomieszczeń gospodarczych, obiektów i samochodów używanych przez podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 13 kilogramów marihuany, ponad 5 kilogramów amfetaminy oraz wagę i inne przedmioty służące do porcjowania i konfekcjonowania substancji odurzających. W trakcie działań policjanci przejęli również dwie jednostki broni, które zostaną poddane badaniom. Dzięki tej akcji, do obrotu nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 300 tys. zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

narkotyki kołobrzeg