19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zawody strażackie w UstroniuSportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w dniu 27 maja na stadionie w Ustroniu Morskim.

Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny kobiece: z Rusowa i Ustronia Morskiego, oraz 4 drużyny męskie reprezentujące: OSP Rusowo, Ustronie Morskie, Kukinię i miasto partnerskie Ustroń. O tytuł najlepszej drużyny młodzieżowej CTIF ubiegały się cztery drużyny: w kategorii dziewcząt z miejscowości Kukinia i Ustronie Morskie, oraz chłopięce z Rusowa i także z Ustronia Morskiego. Strażacy - ochotnicy zmagali się w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. O zwycięstwie zadecydował łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych bezkonkurencyjne były drużyny z Rusowa, które trzy razy triumfowały na najwyższym stopniu podium.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
Drużyny kobiece:
I miejsce - Rusowo z wynikiem: 141 pkt.
II miejsce - Ustronie Morskie z wynikiem: 206 pkt.

Drużyny męskie:
I miejsce - Rusowo z wynikiem: 112 pkt.
II miejsce - Ustronie Morskie z wynikiem: 147 pkt.
III miejsce - Kukinia z wynikiem: 148 pkt.
IV miejsce Ustroń z wynikiem: 149 pkt.

Drużyny dziewczęce CTIF:
I miejsce - Kukinia z wynikiem: 934 pkt.
II miejsce - Ustronie Morskie z wynikiem: 913 pkt.

Drużyny chłopięce CTIF:
I miejsce - Rusowo z wynikiem: 1002 pkt.
II miejsce - Ustronie Morskie z wynikiem: 963 pkt.
Tego rodzaju zawody są bardzo potrzebne. Umożliwiają nie tylko integrację, ale przede wszystkim stawiają na podnoszenie umiejętności i kondycji fizycznej strażaków-ochotników - mówił wójt gminy Jerzy Kołakowski. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny uhonorowane zostały pucharami.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Gminny OSP Ustronie Morskie, we współpracy z  Komendą Powiatową PSP w Kołobrzegu.

Zawody strażackie w Ustroniu