Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

25 września 2022    |    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
25 września 2022    
    Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zjazd Związku NiewidomychW Ustroniu Morskim odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Niewidomych i Jubileusz 65-lecia Stowarzyszenia.


Ponad 120 osób z całej Polski uczestniczyło w XVII Krajowym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Niewidomych, który odbył się w dniach 11 – 13 kwietnia w Ustroniu Morskim. Delegaci podsumowali kończącą się kadencję przyjmując sprawozdanie Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego za ostatnie cztery lata. Dokonali też  wyboru nowego Prezydium Zarządu Głównego tj. prezesa i trzech wiceprezesów, Przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej i  12 – tu jej członków oraz Prezydium Sądu Koleżeńskiego. W uchwale programowej na nową czteroletnią kadencję, delegaci zjazdu wpisali najważniejsze cele do realizacji. Są to: upowszechnianie i wdrażanie zasad Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, monitorowanie zmian legislacyjnych, szczególnie dot.  środowiska  osób niewidomych, gromadzenie i upowszechnianie wiedzy na temat leczenia schorzeń prowadzących do utraty widzenia, dbanie  o wysoki standard usług  rehabilitacyjnych oraz szczególne otaczanie opieką osób całkowicie  niewidomych i niewidomych z dodatkową niepełnosprawnością, nauczanie dzieci, młodzieży i osób nowo ociemniałych pisma punktowego, wdrażanie standardów dostępności w przestrzeni publicznej. Uznano także, że dużym problemem jest brak instytucjonalnego systemu rehabilitacji osób z dysfunkcją wzroku w Polsce. Podjęto decyzję o  skierowaniu petycji do Prezesa Rady Ministrów RP,  w sprawie utworzenia Narodowego Programu Rehabilitacji Osób Niewidomych i Słabowidzących. Spotkanie było też okazją do świętowania, bowiem w tym roku Stowarzyszenie PZN obchodzi Jubileusz 65 lecia powstania.

Zjazd Związku Niewidomych

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama