Broken Clouds

14°C

Kołobrzeg

16 maja 2022    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław
16 maja 2022    
    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic


Ustronie walczy o milionyZ dniem 1 stycznia 2016 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o ustanowieniu wieloletniego programu ochrony brzegów morskich.


Zakłada ona podwyższenie minimalnych rocznych nakładów na ochronę brzegów z 25,5 mln zł do 34 mln zł oraz monitorowanie całego wybrzeża. Celem nowelizacji jest również wzmocnienie i utrzymanie systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego terenów nadmorskich, stabilizacja linii brzegowej, zapobieganie erozji i zanikowi plaż, a także przeciwdziałanie degradacji klifów.

Lista miejscowości, które mogą zostać objęte wsparciem finansowym i wpisać się w priorytety programu jest jeszcze otwarta. W związku z tym, zapraszamy mieszkańców gminy Ustronie Morskie, jak również wszystkich, którym zależy na rozwoju turystycznym naszej miejscowości na spotkanie informacyjne z Adamem Borodziukiem – dyrektorem ds. technicznych z Urzędu Morskiego w Słupsku. Spotkanie odbędzie się w dniu 17 lutego (środa) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Nadbrzeżnej.

Nasz gość wprowadzi uczestników spotkania w dyskusję na temat metod ochrony brzegu morskiego, oraz przedstawi propozycję skutecznego zabezpieczenia ustrońskiego brzegu morskiego przed erozją. W trakcie wykładu zbierane będą także podpisy na poparcie inwestycji mającej na celu ochronę ustrońskiego klifu na odcinku od przystani rybackiej do zjazdu przy amfiteatrze w Ustroniu Morskim. Zapraszamy serdecznie. Obecność obowiązkowa.

Ustronie walczy o miliony

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama